ПРЕС-КЛУБ "НЖ"

 
Наша адреса:
44300 м.Любомль
вул. 1 Травня, 18
тел.: (03377)
2-41-31, 2-41-75
e-mail: lb.gazeta@gmail.com
Наші банківські реквізити:
ПОГОДА
Кнопка сайту

Ми будемо вдячні Вам, якщо ви розмістите нашу кнопку на Вашому сайті


ОСВІТА КУЛЬТУРА
Прибузькі зорі надихають!

Коли ми поцікавилися, звідки у 16-літнього хлопця із нехай і мальовничого, але далекого від центрів цивілізації села, потяг до астрономії, то наш співрозмовник навіть образився за такі слова про рідне село: «Та наше Забужжя — найкраще в Україні, тут і річка, і ліси, і луги…».
Нїещодавно, перебуваючи на творчому звіті в районному будинку культури, ми звернули увагу на малюнки школяра із Забужжя, які відрізнялись від інших своєю нестандартністю, завершеністю. Подумалось тоді, що ці оригінальні роботи уже дорослого, досвідченого майстра, але ж насправді огляд був дитячий. Тож при нагоді, заїхавши у Забужжя, поцікавились у в.о. старости Олександра Геруна, чи не знає він такого школярика, яке ж було здивування, коли він тільки зачувши прізвище, відразу ж відповів:
— Та цей хлопець не тільки малює, він займає перші місця в районі і по астрономії, і фізиці, і математиці… Аби в кожному класі було хоча би по одному такому учневі, наша школа гриміла би на всю область…
Почувши таке, ми очікували побачити перед собою «завченого» всезнайку в окулярах із товстим склом, який розмовляє одними формулами, однак Андрій Панасюк виявився звичайним сільським хлопцем, простим у спілкуванні. А про своє захоплення малюванням сказав, що це просто як відпочинок: «Малюю інколи у вільний час». Більше ж юнак любить точні науки.
Окрім того, що відмінник, хлопець постійно бере участь та займає призові місця у різноманітних районних та обласних турнірах з таких предметів як астрономія, математика, фізика, географія, історія. Часто виступає як капітан команди, а кожному з цих конкурсів передує серйозна підготовка, адже в них беруть участь кращі із кращих, і щоб здобути призове місце треба постаратись...
Найулюбленішим же його предметом є королева наук — математика. Не дивно, що геометрія, як розділ цієї науки, відчувається і у малюнках Андрія. Вони більше графічні, виконані або простим олівцем, або ручкою. Хлопець каже, що фарбами не малює, хоча це, як, на нашу думку, скоріше справа часу та уподобання. 
— Що читаєш? Є якісь улюблені автори? — цікавимося у юнака.
— Більше люблю художньо-пізнавальну літературу, фантастику, детективи, психологічні… Серед тих, кого люблю читати, — Максим Кідрук, Стівен Кінг, Джоді Піколт, Ден Браун… Коли готуюсь до різних конкурсів, улюбленою книгою стає збірник завдань з математики Марка Івановича Сканаві…
— Раз математику любиш, то і шахи, мабуть, також?
— В шахи граю з батьком, з учителем математики Миколою Костянтиновичем Підвязним. З планами на майбутню професію іще не визначився, скоріш за все буду поступати в університет Луцька…
Його старша сестра Мар’яна працює уже в Луцьку вчителем математики, середня навчається в тому ж університеті.
— А в кого він вдався? Були в роду якісь творчі особистості? — запитали ми у його мами Марії Василівни, завуча школи, котра викладає українську мову та літературу.
— Не знаю, дід любив малювати, але також ніде цьому не навчався, був самоучка, а ще любив усе ремонтувати…
— Теперішні діти чи не з пелюшок уже беруться за айфони, комп’ютери, і освоюють їх із дивовижною швидкістю…
— Андрій не є винятком, консультує і мене і всіх старших по комп’ютерних питаннях…
До слова, окрім навчання, Андрій як і всі діти в селі допомагає по господарству: корова,  коні, кролі. Батько часто перебуває в Польщі на заробітках, тож він вдома за господаря, відтак, часу на дурниці у хлопця не лишається.
Віктор ПИЛИПЕНКО.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Інші видання

 
ГАЗЕТНИЙ АРХІВ

© 2011 Розробка та підтримка:Любомльська районна газета"Наше життя"