ПРЕС-КЛУБ "НЖ"

 
Наша адреса:
44300 м.Любомль
вул. 1 Травня, 18
тел.: (03377)
2-41-31, 2-41-75
e-mail: lb.gazeta@gmail.com
Наші банківські реквізити:
ПОГОДА
Кнопка сайту

Ми будемо вдячні Вам, якщо ви розмістите нашу кнопку на Вашому сайті


ВЛАДА-ГРОМАДА
Рівненський бюджет «підлатали»
На черговій сесії Рівненської об’єднаної територіальної громади, яка відбулася минулого тижня, депутати знову повернулися до бюджетних питань. Така необхідність виникла, оскільки головний кошторис сільради приймався поспіхом, як то кажуть, «під ялинку», а тепер виникають окремі фінансові питання, які потрібно коригувати.
На початку пленарного засідання місцеві обранці подали головуючому до десятка дїепутатських запитів, що стосуються ремонту доріг, ліній електропередач, вуличного освітлення, встановлення меморіального пам’ятника «Борцям за волю України» тощо. І фактично одразу після цього взялися за справи бюджетні. Зрозуміло, щоб розпочати розподіл вільних залишків, спочатку потрібно було затвердити звіт про виконання бюджету за минулий рік, адже частина невикористаних коштів перейшла у цьогорічні видатки. Тому найперше до слова запросили начальника відділу фінансово-бухгалтерського обліку та звітності Рівненської сільради Світлану Стець. Вона поінформувала присутніх, що дохідна частина бюджету за минулий рік склала трохи більше 70 млн грн., а сума видатків 73 мільйони. Власні доходи 39 млн 721 тис. грн. , що становить 152% до виконання планових показників.
Найбільше коштів поступило від акцизного збору 24 млн 070 тис грн., податку з доходів фізичних осіб майже 11 мільйонів гривень та плати за землю 1 млн 781 тис. Затверджуючи звіт, депутати цікавилися прогнозними показниками доходів на нинішній рік, зокрема, від того ж акцизного збору. «На рівні ІІ півріччя минулого року», — коротко повідомив голова Володимир Крижук. Дещо пізніше він передав зміст розмови під час наради з цього питання в обласних кабінетах влади.
Представники ж районної влади прибули на сесію дещо із іншою місією, про яку останнім часом здогадатися не важко. «Мабуть, будуть просити гроші», — озвучив здогадку хтось із депутатів тільки-но побачивши автомобіль заступника голови райдержадміністрації. «І судячи по машині – немалі», — добавив інший.
Здогадки місцевих обранців підтвердилися з перших хвилин розгляду бюджетного питання.
«Сьогодні багато районних програм не фінансується належним чином, на деякі взагалі немає грошей», — розпочав свій виступ заступник голови райдержадміністрації Олександр Бурихайло. — Але нам потрібно в першу чергу підтримати районну лікарню, адже там лікуються й ваші жителі. Ми не просимо гроші на заробітну плату. Їх катастрофічно не вистачає на енергоносії. Загалом потрібно більше трьох з половиною мільйонів. Тому ми зробили відповідні розрахунки на кожну ОТГ в залежності від доходів. Частка кожної з них склала 500 тисяч гривень, окрім Головненської. Для них прорахунки становлять 200 тисяч. Таким чином, 1,7 млн грн внесуть громади, решту районний бюджет».
Фактично цими словами закінчився виступ чиновника, оскільки із зали посипалися репліки та запитання: «Хто робив такі розрахунки?», «Покажіть нам кошториси ТМО», «Чому всім по 500, а Головну 200?», «Звідки взялося 500, як ще два тижні тому називалася сума в 270 тисяч?», «Нехай першими платять головненці та любомльчани, бо вони в минулому році не платили»…
Спочатку виступаючий на всі вигуки реагував відповідями та поясненнями, а згодом зайняв ультимативну позицію: «Якщо не буде фінансування – то не буде обслуговування! Виходить, треба закривати лікарню чи нехай люди самі платять?». Ці слова здійняли ще більший шквал емоцій, адже кожен почав рахувати скільки, коли і за що доводилося платити. Обговорення затягнулося і закликати до порядку всіх присутніх в залі було досить важко. Співзвучним хором, перекрикуючи один одного, депутати все ж наполягли на внесенні до рішення раніше озвучених цифр і проголосували за виділення 277 тисяч гривень на енергоносії районній лікарні. Щоправда, взявши слово з чиновників райдержадміністрації, що й інші громади виділять вказані у розрахунках суми. «Повірте, у нас є важелі впливу, а якщо Любомль дасть знову сто тисяч – ми взагалі не будемо їх брати», — підсумував посадовець.
Не менш напруженим був діалог депутатського корпусу з іншими запрошеними на пленарне засідання. У головного лісничого ДП «Прибузький лісгосп» Володимира Захарка депутати просили забезпечити встановлення автобусних зупинок та допомоги у ремонті доріг. У представника будівельної фірми «Промінь» Валерія Габрилевича вимагали звітності за проведені ремонтні роботи та усунення неякісно наданих послуг. В цьому ж контексті продовжили розмову із головним лікарем центру первинної медико-санітарної допомоги Тетяною Васенько. В першу чергу депутатів цікавило питання використання виділених у минулому році грошей на ремонти ФАПів, а також перестороги щодо можливого перенесення поліклініки в старе приміщення райлікарні. Адже такі дії викличуть не тільки незадоволення населення всього району, а й чималі додаткові кошти на ремонт. А їх знову ж таки прийдеться шукати в бюджетах тих же об’єднаних територіальних громад. Виходячи з цього, рівненчани «доручили» очільнику ЦПМСД вжити додаткових заходів з метою запобігання таким діям, а керівництву ТМО і райдержадміністрації висунути ультиматум: «В разі ігнорування вимог громади заблокувати надходження коштів на потреби лікарні».
Друга частина бюджетних питань стосувалася перерозподілу коштів між головними розпорядниками сільської ради, а тому пройшла досить швидко і конструктивно. Хоча й тут прийшлося місцевим керівникам освітянської та «культурної» галузей доводити доцільність виділення грошей на окремі заходи. Зокрема, не погодилися депутати направити 65 тисяч на поповнення книжкового бібліотечного фонду, обмежившись 13-а тисячами на забезпечення періодичними виданнями. Також до 90 тисяч обмежили кошти для обновлення костюму сцени в будинку культури села Рівне. Натомість для відеонагляду подібного закладу в Забужжі виділили 33 тис. грн.
Найбільше коштів із перерозподілу вільних залишків отримає освітянська галузь, оскільки це передбачено субвенцією, яку ще не встигли використати. Отож, окрім нових футбольних майданчиків та оргтехніки, тут планують придбати шкільний автобус. В загальному на лютневій сесії Рівненської сільської ради депутати розподілили на потреби громади 3,634 млн.грн, залишивши певний ресурс на майбутнє.
Сергій Боярчук.
(результати поіменного голосування)
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Інші видання

 
 
ГАЗЕТНИЙ АРХІВ
 

© 2011 Розробка та підтримка:Любомльська районна газета"Наше життя"