ПРЕС-КЛУБ "НЖ"

 
Наша адреса:
44300 м.Любомль
вул. 1 Травня, 18
тел.: (03377)
2-41-31, 2-41-75
e-mail: lb.gazeta@gmail.com
Наші банківські реквізити:
ПОГОДА
Кнопка сайту

Ми будемо вдячні Вам, якщо ви розмістите нашу кнопку на Вашому сайті


ВЛАДА-ГРОМАДА
Любомльщина: наш вибір

Позаду другий тур виборів президента України, вже оголосили попередні результати голосування, хоча, за твердженням соціологів вони були передбачувані заздалегідь через величезну різницю між кандидатами на користь Володимира Зеленського. І якщо одразу після першого туру в штабі Порошенка впевнено заявляли про наміри наздогнати лідера президентських перегонів і навіть обійти, то напередодні самого волевиявлення оптимізм почав зникати. «Хоча б скоротити відставання», — зізнавалися там…
їНа скільки це вдалося в цілому по країні та в нашому краї зокрема, говорять цифри, оприлюднені ЦВК. Так, за результатами електронної обробки протоколів (на момент друку газети становило 99,99 відсотка) Володимиру Зеленському віддали свої голоси 73,2% виборців, Петру Порошенку – 24,45%.  Більшість діючий президент здобув лише в одній області — Львівській та в закордонному виборчому окрузі, в решті регіонів переміг його опонент.
Фактично подібна картина спостерігається і на Любомльщині: із 18 218 жителів краю 72,89% проголосували за Зеленського, за Порошенка — 24, 8%. Явка склала 62,23 відсотка виборців, з яких трохи більше 2% свідомо чи ні зіпсували свої бюлетені. Найкращий результат на користь Зеленського продемонстрували у Столинських Смолярах — 86,33%, Рівному — 84,39%, Бірках — 83,11%, Гупалах — 82,17%, Красноволі — 81,42%, Куснищах — 81,1%, Вигнанці — 80, 76%. Шість сотих до 80% не добрали головненці. Щодо решти дільниць, то відсоток переваги мїайбутнього президента на них становить від 60 до 80. А ось чинного гаранта найбільше підтримали у: Чорноплесах — 41,09%, Машеві — 39,35%, Замлинні та Вербівці — по 39,13%, Штуні — 37,94%, Миловані — 37,37%, Заозерному — 37,03%, Мшанці — 36,84%. 
В цілому по всіх населених пунктах краю голосування пройшло спокійно і досить демократично. Не було зафіксовано жодних порушень та інцидентів, люди вільно спілкувалися із членами ДВК, зверталися за відповідними поясненнями чи консультаціями. Виборчі дільниці відкрилися рівно о восьмій годині ранку під Державний Гімн України, причому, в Любомлі члени ДВК № 070592 по вулиці Володимирській (приміщення ТСОУ) проспівали його у власному виконанні. До них приєдналися й перші відвідувачі, котрі вже чекали у коридорі. А в міському будинку культури виборці демонстрували не тільки свої пісенні та танцювальні здібності, а й спортивні. Одна із жительок старшого віку влаштувала справжній флеш-моб з віджимання від підлоги, закликаючи молодь проявляти свою активну життєву позицію.
На жаль,  її старання ніхто не продовжив, зате на дільницю почали приходити цілими сім’ями.
Дуже хотілося вкинути до скриньки бюлетень свого тата зовсім юному Михайлу Сидорчуку, отож його підтримали оплесками члени комісії та решта присутніх. А ось Владиславу Кучі на цих виборах вдалося проголосувати вперше в житті. Хлопцю нещодавно виповнилося вісімнадцять, а в списках 31 березня його ще не було. Відтак довелося прикласти зусиль, щоб виправити цю ситуацію і вже під час повторного голосування в Любомльській школі №2 його вітали не тільки члени комісії, а й друзі.
Ще серйозніше до виборчого процесу віднеслася жителька Вишнева Вікторія Ципящук. Вона, розуміючи складну ситуацію із формуванням місцевих виборчих комісій у другому турі виборів, зголосилася на прохання односельчан і погодилася працювати у ДВК.
— Спочатку вагалася, боялася такої відповідальності, — зізнається дівчина, — проте відважилася, адже всі обіцяли допомагати. Тепер знаю, що тут не складніше, ніж на попередньому місці роботи, а працювала я продавцем у місцевому магазині. Тільки хотілося б, щоб працю оцінювали достойно в плані заробітної плати, хоча й без цього готова працювати на майбутніх виборах.
— Мені особисто на кожних виборах імпонує позиція старшого покоління. Вони завжди активні, приходять голосувати чим раніше, не дивлячись на самопочуття та стан здоров’я. Так було й нині: помаленьку, хто з ціпочком, хто під ручки, хто на візочку, але йдуть. Завжди скажуть гарне слово, підтримають порадою, висловлять сподівання. Навіть четверо з двадцяти восьми осіб, які здійснювали волевиявлення на дому, цього разу побажали самі з’явитися у приміщення для голосування, — розповідає Раїса Шевчук, голова виборчої комісії №070591, яка знаходиться в Любомльській школі №3. 
— Ми завжди з чоловіком ходили на вибори. Тепер, коли він помер, приходжу сама, адже це сподівання на краще життя, якого в нашого покоління було не так і багато. Хочеться, щоб діти й онуки жили краще за нас, були щасливі та здорові, а головне, щоб був мир, — говорить 78-річна Анфіса Павлівна Біліченко.
Без сумніву, цього хочуть усі українці, за це й голосував кожен з нас, хто прийшов на вибори президента в березні-квітні. Країні потрібні зміни на краще і хочеться вірити, що вони розпочалися цієї весни.
Сергій МИКОЛАЙЧУК.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Інші видання

 
 
ГАЗЕТНИЙ АРХІВ
 

© 2011 Розробка та підтримка:Любомльська районна газета"Наше життя"