ПРЕС-КЛУБ "НЖ"

 
Наша адреса:
44300 м.Любомль
вул. 1 Травня, 18
тел.: (03377)
2-41-31, 2-41-75
e-mail: lb.gazeta@gmail.com life@lb.lt.ukrtel.net
Наші банківські реквізити:
ПОГОДА
Кнопка сайту

Ми будемо вдячні Вам, якщо ви розмістите нашу кнопку на Вашому сайтіВЛАДА-ГРОМАДА
ПЕРША СЕСІЯ:НАДІЇ ТА РОЗЧАРУВАННЯ
Результати виборів до Вишнівської об’єднаної територіальної громади були відомі майже одразу після закриття дільниць, тому першу сесію очікували більше як на формальність, що фактично узаконює депутатські мандати і виборчі посади.
Святковий настрій новообраних депутатів та їх необізнаність створювали можливість проведення пленарного засідання на одному подиху та в урочистій атмосфері. Навіть, як висловився один із районних керівників, в кращих традиціях ї«радянських часів». Однак, сьогоднішні реалії життя внесли свої корективи. Та про все по порядку. Атмосфера, що панувала біля будинку культури с. Вишнів, де зібралися на свою першу сесію депутати справді була святковою. З усіх сільських рад, що об’єдналися, прибули делегації, не оминули подію представники районної влади та політичних сил. Всі вітали одне одного, найчастіше — новообраного голову Віктора Сущика, який, приховуючи хвилювання, намагався контролювати весь процес та давати усім поради.
Відкрила сесійне засідання голова виборчої комісії Оксана Сюмак, котра повідомила офіційні результати виборів та вручила відповідні посвідчення 26 депутатам та голові ОТГ.
Далі слово взяли гості, кожен з яких вітав об’єднану громаду, бажав їй в першу чергу єдності та процвітання.
їАле на цьому урочиста частина засідання не завершилася, оскільки наступним питанням порядку денного було обрання секретаря. І хоча кандидатуру на цю посаду пропонує голова, а депутати голосують таємно, результати виявилися прогнозованими — 25 голосів «За» Тетяну Вегеру і вона залишається на посаді секретаря Вишнівської сільради, з чим її і привітали всі присутні.
Так само одноголосно, без виступів, обговорень та суттєвих пропозицій народні обранці взялися погоджувати й інші питання порядку денного, серед яких затвердження нової структури, посадових окладів, плану роботи, постійних комісій та реорганізація сільських рад, що ввійшли до складу ОТГ. В подальші плани внесла корективи делегація Ладинської громади, яка прибула на сесію висловити заперечення щодо призначення старостою Юрія Вітрука, котрий обіймав посаду сільського голови протягом п’яти каденцій. Депутати саме збиралися розглянути питання переведення колишніх голів на посади виконуючих обов’язки старост, коли їдо зали увійшло з десяток жителів Мосира й Ладині. Одразу з порога, не чекаючи поки їм нададуть слово, вони звернулися до народних обранців: «На вас остання надія. Терпіння вже не вистачає, «безпрєдєл», що твориться в наших селах вже набрид. Хто тільки не приїжджав, а змін ніяких. Надіємося тільки на вас….».
Заспокоювати людей взявся голова ОТГ: «Зрозумійте, згідно законодавства ми мусимо голів призначити виконуючими обов’язки старост. А от коли відбудуться вибори все залежатиме від вас — і термін, і результати…».
— Ми чекати не хочемо! І, зрештою, після останніх подій не можемо. Досить, що перед цими виборами в нас вкрали землю. Хтось вночі переорав людські паї. І ми підозрюємо, що тут без участі голови не обійшлося. Навіть, якщо він до цього не причетний, то все відбувалося за його мовчазною згодою. І так триває вже не один десяток років. Юрій Іванович інтересів громади не відстоює, навіть навпаки. Для пїрикладу знову взяти випадок із ріллею. Невідомо хто звернувся до нього, щоб віддати її «атовцям» із різних куточків України. Хто це робить і для чого, ми добре знаємо, як і позицію голови. І таких прикладів можемо навести безліч. Тому такого старости нам не потрібно…».
В розмову спробував втрутитися Юрій Вітрук, проте його ніхто слухати не захотів, оскільки в залі почався шум, бурхливе обговорення. Хтось із депутатів висловлювався на підтримку представників громади, інші кричали, що десять осіб це далеко не думка всіх жителів. Знову взявся всіх втихомирювати Віктор Сущик. Він звернувся до ладинців: «Бачите, що ви наробили? Не можна було раніше до мене підійти, поговорити спокійно? Кому потрібен цей концерт?».
— То це, по-вашому, концерт? Нас гноблять з усіх сторін, а ми ще й винні. То виходить, що ми артисти, — з цими словами обурені люди покинули сесійну залу.
Навздогін їм кинулося декілька депутатів, згодом й голова ОТГ. Вуличні дебати, до яких долучилася районна влада та помічник-консультант народного депутата, тривали до десяти хвилин. Домовилися, точніше вмовили людей, провести збори, зібрати підписи, готуватися до виборів старости. А до того часу виконувати ці обов’язки буде Юрій Вітрук. За таке рішення й проголосували згодом народні обранці Вишнівської ОТГ.
Решту питань, які не вдалося розглянути, відклали на друге пленарне засідання, яке має відбутися наприкінці травня.
Сергій БОЯРЧУК.
НАРОДИЛАСЯ НОВА ГРОМАДА
Минулої неділі на карті нашого району остаточно зникли шість сільських рад, натомість з’явилася перша на Любомльщині об’єднана територіальна громада — Вишнівська. 18 сіл, 15 виборчих дільниць, порядок на яких забезпечували по двоє поліцейських, понад 5 тисяч виборців, 4 кандидати на голову громади, 110 кандидатів у депутати, які балотувалися у 26 округах — такими є основні статистичні параметри виборів до цього самоврядного органу. Як відбувалося волевиявлення, бачили кореспонденти «Нашого життя».
Опівдні на виборчій дільниці села Вишнів, розташованій у місцевій школі, — досить людно. Це й не дивно, адже вона за кількістю виборців найбільша з-поміж інших. «Комісія розпочала роботу своєчасно, з 892 осіб, включених до списку, на даний момент проголосували 170», — каже голова Вишнівської ДВК Тетяна Іщенко. Втім, остання цифра доволі відносна, оскільки за ті кілька хвилин, поки ми спілкувалися, люди весь час отримували бюлетені, навіть встигла сформуватися невелика черга з добрих двох десятків виборців.
«Це вже друга така велика хвиля людей, а перша була, щойно відкрилася дільниця, — розповідає член ДВК Тетяна Зінчук. — Очевидно, наступна буде тоді, коли люди повертатимуться зі служби у храмі». До речі, багато хто з вишнівців старався виконати свій громадянський обов’язок ще перед недільним богослужінням.
За трїадицією, на вибори у нас досить часто приходять цілою сім’єю. Родина Ірини Біднюк з Вишнева у цьому плані не виняток. «Прийшла сюди з чоловіком Миколою та сином Богданом. Вважаю, що об’єднання громад — річ потрібна, і завдяки цьому розвиватиметься не тільки Вишнів, а й інші села, які увійшли до нової ОТГ», — ділиться роздумами жінка і довіряє вкинути бюлетені в урну маленькому Богданчику (див. фото).
Наступний пункт нашого маршруту — виборча дільниця села Радехів. Людей тут, порівняно з Вишневом, на порядок менше. Станом на 12.45 год. з 475 виборців участь у волевиявленні взяли 85. Доки розпитуємо у членів комісії про хід голосування, організаційні моменти, на дільницю приходить 19-річний житель Радехова Ігор Пилипчук. З’ясовується, що хлопчина голосує вперше у житті. Втім, у голови комісії Оксани Заголи для таких їмоментів все напоготові — і слова привітань, і квіти (див. фото). «Хоч голосую вперше, та сподіваюся, що реформа самоврядування принесе користь і молодим людям, зокрема, в частині створення нових робочих місць, отож вірю, що мій голос не буде даремним», — зізнається юнак, зашарівшись від такого вияву уваги до нього.
У Штуні, куди ми прибули близько 13.30 год., до волевиявлення підготувалися досить креативно: святкову атмосферу у подвір’ї місцевої школи, де розташувалася виборча дільниця, створювала музика, що лунала з динаміків програвача. Щоправда, на момент нашого візиту виборців було зовсім мало, а щодо активності, то свій вибір вже встигли зробити 96 громадян з 460, внесених до списків. Тут ми зустрілися з народним депутатом Ігорем Гузем, який відвідував усі дільниці, де в цей день проводилося голосування. «Ніяких серйозних порушень немає, громадяни охоче йдуть голосувати, явка досить висока. Сподіваюся, що все буде гаразд, люди зроблять гідний вибір», — прокоментував побачене парламентарій.
Тихо і спокійно проходило волевиявлення у Коцюрах. Станом на 14.00 год. з 250 виборців у голосуванні взяли участь 128. Таким чином, аксіома: «менший населений пункт — більша явка» вкотре справдилася. «Безумовно, об’єднання громад потрібне, адже за останні роки кількість сільського населення значно зменшилася, — каже місцевий житель Григорій Белінський. — Але наскільки реформа буде ефективною, значною мірою залежить від кадрів, які керуватимуть громадою».
Досить спокійно і без ексцесів відбувалося голосування і в Римачах, де станом на 14.35 год. з 729 виборців взяли участь у волевиявленні 193. Загалом, явка на виборах до першої на теренах краю об’єднаної територіальної громади склала трохи більше 70 відсотків. Офіційні результати виборів читайте нижче.
Сергій БОЯРЧУК,
Сергій МАРИНЬОХА.
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Інші видання

 
 
ГАЗЕТНИЙ АРХІВ
 

© 2011 Розробка та підтримка:Любомльська районна газета"Наше життя"