На крісло голови РДА є претендент?

На Волині – 16 райдержадміністрацій. Вони здійснюють виконавчу владу у районах області. Кожну з РДА має очолювати «людина президента», призначений керманичем держави голова.

Зі зміною президентів змінюють і очільників областей і районів. Утім, не миттєво. Так, за час свого президентства Володимир Зеленський лише звільнив частину голів РДА на Волині, які залишилися йому у «спадок» від Петра Порошенка, натомість не призначив очільника жодного району. Про це повідомляє Інформаційне агентство ВолиньPost.

Чимала кількість указів про призначення голів РДА інших областей на сайті Офісу президента дає підстави думати, що от-от черга дійде і до Волині. Поки ж маємо лише погодження від Кабміну щодо призначення двох голів РДА (Іваничівської – Миколи Смаля та Локачинської – Михайла Українця), а також декларації претендентів на ці посади у декількох районах Волині.

Ймовірно, подання електронних декларацій означає й подання цими людьми документів до Офісу президента. Тож Інформаційне агентство ВолиньPost з’ясувало, хто претендує зайняти крісла голів РДА на Волині, проаналізувавши список е-декларацій кандидатів.

Серед них, зокрема, є кандидат на посаду голови Любомльської РДА. Йдеться, зокрема, про колишнього керівника обласної юстиції Ігоря Оксенчука.

Він уродженець Луцька, тут проживає і зараз. Має дружину та двох синів. Трудову діяльність розпочинав вчителем історії, згодом працював у державній виконавчій службі й, підіймаючись кар’єрною драбиною, очолив обласне управління юстиції.

До слова, до призначення головою Волинської ОДА Юрія Погуляйка у ЗМІ серед ймовірних кандидатів на пост голови ОДА звучало й ім’я Ігоря Оксенчука. Та, як почимо, прогнози не справдилися. Оксенчук має квартиру та гараж у Луцьку, а його дружина – житловий будинок та земельну ділянку у селі Боратин, що біля Луцька. В автопарку сім’ї Оксенчуків – Lexus CT 200H 2012 року випуску (належить Ігорю Оксенчуку). Також Ігор Оксенчук вказав, що користується автомобілем Volkswagen Transporter, який належить третій особі – Мартинюку Івану Федоровичу.

У 2019 році серед заробленого Ігорем Оксенчуком – лише дохід від зайняття незалежною професійною діяльністю (5249 гривень). Його дружина заробила майже 82 тисяч гривень заробітної плати в обласному управлінні юстиції та отримала майже 20 тисяч гривень пенсії.

У власності Оксенчука та його дружини – 34 тисячі доларів готівкою та понад 14 тисяч гривень на банківських рахунках.