У Головненському лісництві злодії різали дерева й тікали від лісової охорони

Вандалізм у лісі, варварське знищення 11 дерев сосни з метою перекрити місцеву дорогу – таким чином на Любомльщині місцеві чоловіки намагалися завадити роботі лісової охорони та помститися за вилучення краденої деревини.

За одну добу група осіб здійснила два факти самовільної порубки із кримінальними наслідками. Про це повідомляють у пресслужбі Волинського ОУЛМГ.

Обидва встановлені працівниками державної лісової охорони та групи оперативного реагування ДП «Любомльське ЛГ».

Події мали місце у Головнянському лісництві, що в зоні діяльності підприємства.

Під час чергового рейду працівники групи оперативного реагування виявили самовільну порубку п’яти дерев породи сосна та неподалік – групу осіб, яка намагалася вивезти крадену деревину. Розуміючи, що втекти з награбованим не вдасться, лісопорушники залишили навантажену підводу, переобладнану під фаркоп автомобіля, та покинули місце події до прибуття державної лісової охорони та поліції.

За цим фактом сума завданих збитків становить 22 тисячі гривень, за що вже передбачена кримінальна відповідальність.

Лісовій охороні вдалося сфотографувати номерні знаки автомобіля та упізнати одного з учасників злочинної групи. Це – мешканець села Стара Гута (Старовижівський район), котрий вже неодноразово потрапляв через подібні порушення у поле зору лісової охорони та поліції.

Поки лісова охорона спільно з правоохоронцями проводили слідчі дії, у сусідньому кварталі лісопорушники примудрилися вночі зрізати ще 11 сосен. Причому здійснювали це варварським способом – з метою помститися та зашкодити оперативній роботі, перекривши місцеву дорогу, що сполучає села Стара Гута та Кукуріки. Нашкодити насправді вдалося. Проте не лише лісовій охороні, а всім місцевим мешканцям, які вранці допомагали прибрати деревину з дороги, якою щодня їздять.

У цьому випадку збитки становлять понад 75 тисяч гривень. Це вже друга кримінальна справа за одну добу.

Судячи зі стилю виконання роботи та в результаті опитування місцевих жителів, не залишається сумнівів, що в обох випадках «працювали» одні й ті ж особи.

За обома фактами тривають слідчі дії.

Прилеглу території цілодобово патрулюють працівники державної лісової охорони та групи оперативного реагування ДП «Любомльське ЛГ».