У «Згоранах» готуються до нового сезону

Яким він буде для комунальної установи — обласного дитячого санаторію «Згорани», не знає ніхто. Припущення з цього приводу не озвучують фактичні власники – депутати Волинської обласної ради. Хоча в кулуарах тривають різні розмови. Одні, спираючись на відсутність грошей, пропонують закрити установу, інші наполягають на її подальшому утриманні, щоправда, зі зміною профілю.

Вся справа в тому, що єдиний в області дитячий санаторій має медичний профіль, а, отже, підпадає, як і всі медичні заклади, під реформування, черговий етап якого розпочинається у квітні нинішнього року. Саме тому весь кошторис установи розрахований лише на три місяці, а в подальшому Волиньрада має визначитися із джерелами фінансування. Не дивлячись на це, попередньо було прийнято рішення перепрофілювати заклад, щоб він відповідав усім вимогам Національної служби здоров’я, та розпочати процес перетворення в некомерційне комунальне підприємство. Це дасть змогу отримувати гроші з Національної служби здоров’я, але їх, як зазначає директор установи Олександр Сень, повністю на утримання закладу не вистачить. Тому завдання колективу полягає в пошуку нових методів роботи, які б дозволили залучати гроші. Відповідні умови та база в Згоранах для цього є, щоправда, дещо застаріла. Але для її ефективного використання потрібне відповідне рішення обласної ради. Крім цього, адміністрація санаторію не проти співпраці із місцевими громадами на взаємовигідних умовах.

Зараз у санаторії тривають ремонтні роботи у першому корпусі, де повністю відремонтовано другий поверх. «Вже до квітня, коли ми плануємо розпочати співпрацю із Національною службою здоров’я, матимемо повністю оновлене приміщення на 100 осіб із сучасними кімнатами, меблями та санвузлами (на фото), — розповідає Олександр Сень. —  Оновлюється й медична складова: обладнання, устаткування, інвентар та багато інших речей. Також вже зараз розпочинаємо процес перекваліфікації та навчання персоналу. Одним словом, до змін будемо готові».

Хочеться вірити, що найближчим часом депутатський корпус облради не заперечуватиме проти існування такої установи, як дитячий санаторій, в якому зможуть оздоровлюватися, відпочивати, проходити реабілітацію діти з усієї області, та прийме відповідне рішення для його підтримки.