Через «Ягодин» намагалися перевезти товар із заниженою вартістю

На митному посту «Ягодин» запобігли неправомірному звільненню від сплати митних платежів на суму понад 500 тисяч гривень.

Громадянин України подав митну декларацію, відповідно до якої в митному режимі «імпорт» переміщується товар «шліфувальні матеріали». Про це повідомляють на сторінці Волинської митниці Держмитслужби фейсбуці.

В результаті проведення повного митного огляду транспортного засобу встановили, що товар фактично виготовлений на виробничих потужностях компанії «SIA ABRASIVES INDUSTRIES AG» Швейцарської Конфедерації, а не в країнах Європейського Союзу, як зазначено в митній декларації.

В управлінні контролю митної вартості, враховуючи відомості зазначені в акті про проведення огляду, додатково нарахували до сплати 525 тисяч гривень.

Таким чином, громадянин України, під час митного оформлення товару, вчинив дії, спрямовані на неправомірне звільнення від сплати в повному обсязі митних платежів на суму понад пів мільйона гривень, тобто заявив в митній декларації неправдиві відомості, необхідні для визначення країни походження товару.

Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, обумовлені ст.485 Митного кодексу України та передбачають накладання штрафу в розмірі 300 відсотків суми несплачених платежів, тобто загальна сума платежів та штрафних санкцій становитиме понад 1,5 мільйони гривень.