«Намагаюся поєднувати навчання разом із хобі»

Учні Головненської школи Ілля Півень та Назар Конашук нещодавно стали призерами обласного етапу Всеукраїнської олімпіади з інформаційних технологій. Про хлопців вчителі говорять лише хороше: вони старанні, активні та дружелюбні, обоє виступають у танцювальному колективі «Хуторянка». Нещодавно ми поспілкувалися з цьогорічним випускником Іллею ПІВНЕМ.

— Як відбувалася підготовка до олімпіади та чи виникали якісь труднощі?

— Щодо олімпіади, то перш за все взяв участь у районній першості з інформатики, де переміг, а тоді вже була підготовка до обласної олімпіади. Багато занять провели з учителькою Ольгою Сулік, займалися в позаурочний час, приходив у вихідні дні, аби підготуватися якомога краще.

Якщо говорити про складність завдань, то на обласній вони були значно важчі. Але з іншого боку тут все залежить від підготовки. Ми ніколи не знаємо, які завдання нам  дадуть на олімпіаді, тому варто, готуючись, аналізувати всі моменти. Вже на самій олімпіаді були деякі завдання, які я знав як виконати, проте не зміг це зробити на комп’ютері. А в цьому й уся логіка, аби за допомогою тієї чи іншої програми виконати завдання.

— Ще років десять-п’ятнадцять тому комп’ютери були не в багатьох вдома. Зараз це вже швидше необхідність.

— Звичайно, зараз без комп’ютера ніяк. В мене перший ПК з’явився, коли мені було десять років — придбали вже того, який був у використанні, можна сказати, що для розваг. І мене захопили інформаційні технології. Це побачила Ольга Федорівна, й допомогла розвивати знання. Пам’ятаю, на початках ми вчили «Scratch», це візуальна мова програмування, яка, перш за все, орієнтована на дітей та початкове знайомство з основними концепціями та ідеями програмування. Тоді я показував найкращі результати в класі, і в мені побачили потенціал.

— Знаємо, що це не перша твоя олімпіада з інформатики.

— Так, я ще брав участь в обласній олімпіаді з інформатики в 9 класі. Вже й не пам’ятаю, яке місце тоді зайняв — друге чи третє. Запам’яталося інше — тоді завдяки тому, що став призером, поїхав на відпочинок до Буковелю.

— Розкажи про участь у дискусійному клубі, який проводить Волинський інститут права.

— Фахівці ВІП приїздили до нашої школи вже двічі. Першого разу експертка розповідала нам про реформи в школі на нашому селищі та селах громади. Ми отримали завдання сформувати своє бачення на тему «Реформи у моїй школі. Якими я їх бачу». Місяць тому вони знову проводили в Головненській школі дискусійний клуб, ми вже підготували свої теми. Участь в зустрічі взяли також учні з інших шкіл нашої громади. Ми презентували свої кейси про те, якою бачимо школу майбутнього, я трішки відхилився від теми і виконав роботу про те, яким має бути наше селище. Всім сподобалися наші виступи.

— Які плани після закінчення школи?

— Перш за все потрібно добре здати ЗНО, а тоді вже буду думати, куди вступати. Хочеться спробувати до Львівського національного університету на програміста. Сподіваюся, що вдасться, проте маю й інші варіанти. Комп’ютер — це не єдине, за чим я проводжу свій час. Маю й інші хобі, зокрема, полюбляю фотозйомку та займаюся створенням музики. В мене інше бачення щодо освіти, адже багато учнів завчають завдання, аби отримати хорошу оцінку. Звичайно, в житті пізніше це не знадобиться. Я на оцінках не зосереджуюся, а намагаюся вчити те, що вважаю за потрібне. Тим паче зараз, коли підготовка до ЗНО.

Олександр ЛИСЮК.