У Любомльській ОТГ запровадили карантин

Рішення про це було прийнято на сьогоднішній позачерговій сесії самоврядного органу.

Зокрема, з 18 березня 2020 року до 3 квітня на території Любомльської громади тимчасово зупиняється робота таких об’єктів загального користування незалежно від форми власності та підпорядкування:

* усіх закладів торгівлі, крім продуктових та аптек, закладів охорони здоров’я та АЗС;        

* відкритих ринків, ярмарків та інших місць стихійної торгівлі;   
* ресторанів, закладів громадського харчування (крім роботи з доставки їжі), барів, нічних клубів, кафе, дискотек, пабів;     
* закладів побутового обслуговування, а саме салонів краси, саун та лазень, косметологічних кабінетів, кабінетів масажів, перукарень, тату салонів та інше;    
* стоматологічних кабінетів усіх форм власності (при цьому має забезпечуватися надання невідкладної стоматологічної допомоги;    
Також рекомендовано закриття підприємств, установ, організацій міста усіх форм власності, а у разі неможливості їх закриття через безперервний виробничий цикл, дозволити їх роботу під особисту відповідальність керівника.

Окрім того, і далі буде призупинено навчання у закладах загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти, та заняття у спортивних школах, секціях, гуртках, курсах, тощо та рекомендовано призупинити навчання керівникам закладів професійної (професійно-технічної) освіти усіх форм власності.

Власникам торгівельних закладів, банків, фінансовий установ, поштових відділень та інших закладів належить обмежити масове перебування людей в одному приміщенні — не більше ніж 10 чоловік, а також забезпечити за допомогою розмітки в касовій зоні, та у разі необхідності на вході, між людьми в черзі відстань 1,5 метра, а також встановлення дезінфекторів для обробки продуктових корзин і візків. Кожному відвідувачу слід видавати одноразові рукавички, у разі неможливості — забезпечити дезинфікатори на вході, здійснювати регулярне прибирання та дезинфікацію приміщень.

На період з 18 березня пор 3 квітня ТОВ «Любомль ринок» та орендарі, які надають стоматологічні послуги будуть звільнені від сплати за оренду комунального майна міськради.

Комунальному некомерційному підприємству «Центр первинної медичної допомоги» Любомльської районної ради рекомендовано змістити акценти роботи сімейних лікарів, педіатрів по прийому громадян з ознаками респіраторних захворювань з поліклінік до відвідування  їх вдома та комунікацію через засоби зв’язку (телефони).

Керівників закладів, установ, організацій незалежно від форми власності та підпорядкування, а також інших суб’єктів підприємницької діяльності буде попереджено про персональну відповідальність за невиконання цього рішення згідно з чинним законодавством України.

Також працівники міськради      звернуться до керівників релігійних громад з проханням на період проведення протиепідемічних заходів:

* обмежити проведення богослужінь, які передбачають присутність значної кількості людей;

* посилити заходи протиепідемічної безпеки у храмах, використовувати засоби дезінфекції;

* призупинити навчання у недільних школах при релігійних організаціях.

Окрім того, з резервного фонду депутати виділили кошти на засоби індивідуального захисту: рятувальникам на суму 25 620 грн. та працівникам міськради на суму 3000 грн.