Любомльщина на карантині

На виконання заходів з профілактики та недопущення поширення коронавірусу в Україні на території Любомльського району, з 18 березня було тимчасово призупинено роботу усіх закладів торгівлі, крім продуктових та аптек, закладів охорони здоров’я та АЗС; ринків, ярмарків та інших місць масової торгівлі; ресторанів, закладів громадського харчування (крім роботи з доставки їжі), барів, нічних клубів, кафе, дискотек, пабів; закладів побутового обслуговування; стоматологічних кабінетів усіх форм власності (крім випадків надання невідкладної стоматологічної допомоги). І якщо в той же перший день карантину в Любомлі власники закрили декілька закладів, то наступного, 19 березня, фактично всі із вищезгаданого переліку не приймали відвідувачів.

Ще з самого ранку до промислового ринку по вулиці Дружби під’їжджали деякі підприємці. Розгорнули власну сільськогосподарську продукцію і жителі сусідніх сіл. Проте о восьмій годині ранку працівники поліції попередили всіх продавців про заборону торгівлі, а також нагадали про види покарань за порушення встановлених правил. Тому вже о дев’ятій практично нікого на приринковій території не було. Поодинокі продавці ходили тротуарами, нагадуючи перехожим чи бодай ті не забули придбати чогось із домашніх продуктів. Натомість на так званому «свинячому», ринку по вулиці Промисловій розгорнулася бурхлива торгівля. Причому її можна класифікувати, як оптову, оскільки товар тут купують, зазвичай, у великих обсягах. Однак, після відвідин і цього місця правоохоронцями, весь крам довелося згортати. Але коли поліція поїхала, торгівлю продовжили, щоправда, «з-під прилавка». Одну із підприємливих жіночок поставили чатувати на проїжджій частині, щоб в разі появи поліцейських одразу сигналізувала, а торгувати заходилися просто із багажників автомобілів. На продовольчому ринку по вулиці 1 Травня працювали лише продуктові ятки та магазини. В м’ясному павільйоні, напередодні, ще до його відкриття, провели дезінфекцію і на ранок він був готовий до роботи. На прилавках не тільки сало-м’ясо, а й різноманітні вироби зі свинини та яловичини. А ось в торговельних рядах навпроти ринку можна було спокійно придбати необхідний промисловий крам. Тут продавці періодично відкривали-закривали двері відвідувачам. Центру міста, склалося таке враження, карантинні заходи стосувалися менш за всіх. Закритими виявилися лише декілька магазинів промислової групи, до решти можна було спокійно потрапити. Разом із тим в продуктових крамницях суттєвих черг не було. В приміщення із меншою площею заходили
по декілька покупців, лише одиницям доводилося очікувати на порозі. Що ж стосується супермаркетів – в них був забезпечений пропускний режим, отож, на вулиці спостерігалася більша кількість відвідувачів. Подібну картину можна було побачити біля банків та «Нової пошти». В Укрпошті приміщення дозволяє очікувати черги не тільки в операційному залі, а й в коридорах будівлі. Жодних претензій і до роботи аптек. Всі вони відкриті, особливих черг немає, як і немає найбільш затребуваних товарів – медичних масок, респіраторів та антисептиків. В стоматполіклініці надаються лише послуги із невідкладної допомоги. Заклади охорони здоров’я працюють в штатному режимі з дотриманням умов карантину. Планові операції, госпіталізації та медичні огляди не проводяться. В поліклініці введено розподіл потоку хворих: пацієнтів із симптомами ГРВІ приймають на окремому вході (зі сторони тубкабінету), решту – на центральному. Також працює дистанційний запис через телефони реєстратури та мобільний зв’язок із сімейними лікарями.
В подальшому ми продовжимо вас знайомити із роботою наших рейдових груп.