Через паліїв трави мало не загорілася АЗС

Упродовж вчорашнього дня рятувальникам ДПРП-24 с. Старовойтово доводилося двічі виїжджати, щоб приборкати пожежу посуші.

Спершу це сталося обідньої пори біля Римачів. А ввечері, близько 20.00 год. горіло знову, і знову біля Римачів. На площі 0,9 тут палала суха трава і чагарники, вогонь майже дістався АЗС.

Ймовірна причина пожежі — необережне поводження з вогнем не встановленої особи. Працівники поліції ведуть розслідування цього інциденту.

Нагадаємо, що самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків тягне за собою адміністративну та кримінальну відповідальність. Так, за ст. 77-1 КУпАП (випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю) передбачено штраф від 170 до 340 гривень — громадянам, від 850 до 1190 гривень — посадовим особам. За ті ж самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, на громадян накладається штраф у сумі від 340 до 680 гривень, на посадових осіб — від 1190 до 1700 гривень. А за нанесення особливо великих збитків — передбачена кримінальна відповідальність.

Відповідно до статті 245 (знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу) ККУ, знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом — караються штрафом до 8,5 тисяч гривень або обмеженням волі на термін від двох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк. У випадку, якщо внаслідок цього злочину загинули люди або відбулася масова загибель тварин, або наступили інші тяжкі наслідки, передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до шести років.