Підвищення пенсійних виплат у квітні-травні

1 квітня Кабмін ухвалив постанову № 251 «Деякі питання підвищення пенсійних виплат та надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році», яка передбачає збільшення пенсійних виплат окремим категоріям громадян повідомляють у Головному управлінні Пенсійного фонду України у Волинській області.

Йдеться, зокрема, про:

  • пенсіонерів, яким виповнилося 80 років та у яких розмір пенсії не перевищує 9205 гривень. Їм буде встановлено щомісячну компенсаційну виплату до пенсії в розмірі до 500 грн. Якщо пенсіонеру виповнюється 80 років після 1 квітня 2020 року, така компенсаційна виплата буде встановлюватись з дати досягнення такого віку;
  • старших 80 років жінок зі страховим стажем 20 років і більше,  чоловіків зі стажем 25 років і більше, встановлюється мінімальна пенсія 2600 гривень;

Крім цього, у квітні 2020 року для одержувачів пенсії, розмір пенсійних виплат яких не перевищує 5000 гривень станом на 1.04.2020 передбачено виплату одноразової грошової допомоги в сумі 1000 грн. Виплата допомоги буде невідкладно розпочата після внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік».

Також уже визначено дату проведення індексації пенсій у 2020 році – 1 травня.

З 1 травня 2020 року особам, які мають тривалий страховий стаж (30 і більше років жінки та 35 і більше років чоловіки) встановлюється мінімальна пенсійна виплата 2100 гривень.

«Усі перерахунки будуть проведені автоматично за матеріалами пенсійних справ. Звертатись до структурних підрозділів Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області з заявами про проведення перерахунків не потрібно. Залишайтеся вдома і будьте здорові!», — йдеться у повідомленні.

ТИМ ЧАСОМ…

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19)» особам, у яких інвалідність встановлена на певний термін та строк повторного огляду, зазначений в довідці МСЕК, визначено у період карантину — з 12 березня по 24 квітня 2020 року, органами Пенсійного фонду України продовжено виплату пенсій на термін до закінчення карантину.

Відтак, якщо термін виплати вашої пенсії закінчився до 24 квітня 2020 року, дата переогляду була встановлена з 12 березня 2020 року і ви не змогли пройти черговий переогляд, хвилюватися не потрібно. Пенсію у квітні ви отримаєте в розмірі, визначеному з урахуванням групи інвалідності, попередньо встановленої МСЕК.

По закінченні карантинних заходів усі виплати буде перераховано з урахуванням результатів переогляду осіб з інвалідністю. Виплата зазначених коштів уже розпочата і проводиться додатковими відомостями у раніше встановлені дати.