Справи судові

¶ Суддя Любомльського районного суду розглянув направлений Любомльським відділом поліції протокол про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.443 КУпАП громадянки України, фізичної особи-підприємиці.

Нагадаємо, 19 березня в селі Згорани жінка відкрила магазин під час карантину, на неї був складений адмінпротокол. При вирішенні питання про відповідальність суд врахував, що вона вперше притягається до адміністративної відповідальності; щиро кається у вчиненому; причиною правопорушення стала її необізнаність з правилами торгівлі на період карантину; правопорушення вчинене на другий день після уведення карантину і не призвело до тяжких шкідливих наслідків.

Суд вирішив жінку на підставі ст.22 КУпАП від адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ст.443 КУпАП, звільнити та обмежитись усним зауваженням. Провадження в справі закрити.

Так само уникла покарання ще одна жінка-підприємець, яка 22 березня близько 13:00 в селі Глинянка торгувала «секонд-хендом» та взуттям із автокрамниці. Втім, як з’ясувалося, у протоколі, складеному дільничним офіцером відділу поліції, немає достатніх і переконливих доказів порушення правил карантину. Суд постановив провадження у справі закрити за відсутністю складу правопорушення.

¶ Завдяки карантину не доведеться платити штрафу й чоловіку, який ще 9 січня цього року в обідню пору в Любомлі на вулиці Володимирській керував автомобілем  напідпитку. До того ж він вчинив злісну непокору законним вимогам працівників поліції при виконанні ними службових обов`язків, шарпаючи правоохоронців за формений одяг.

А далі розпочалася юридична епопея. У суд справа надійшла 10 січня, до розгляду була призначена на 27 січня. Цього дня чоловік подав заяву про відкладення розгляду справи, тож її відклали на 2 березня, у зв`язку із наданням терміну для залучення захисника — на 23 березня. У цей день захисниця подала до канцелярії суду клопотання про відкладення розгляду протоколу і виклик свідків, а також попросила розгляд справи відкласти на термін до завершення обмежувальних протиепідемічних заходів і проводити у її присутності та присутності водія. Відтак, розгляд протоколу було відкладено на 30 березня, 6 квітня, а далі у зв`язку зі продовженням карантину на території розгляд справи відклався на 27 квітня. Цього ж дня захисниця подала до канцелярії суду клопотання про закриття провадження в справі і розгляд справи за її та водія відсутності.

Згідно п.7 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв`язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення термінів, передбачених статтею 38 цього Кодексу. Відтак, справу закрили, а посвідчення водія повернули власнику.

¶ А от мотоциклісту, якого 27 березня упіймали п’яним за кермом на вулиці Ярослава Мудрого у райцентрі, не вдалося уникнути покарання.

Тепер йому доведеться сплатити 10200 гривень штрафу, а також судовий збір у розмірі 384 грн.

¶ 4 175 гривень штрафу плюс 420 гривень судового збору — саме стільки сплатить чоловік, який у селі Старовойтове злив з автогрейдера комунального підприємства Рівненської ОТГ сім літрів дизельного палива.

Його вартість — 175 гривень. Окрім штрафу, суд зобов’язав чоловіка повернути підприємству пальне.

¶ Суд притягнув до адмінвідповідальності батька ще одного підлітка, який взимку зламав тую в парку у Любомлі.

850 гривень штрафу та 420 — судового збору — такою є ціна ухилення від виконання батьківських обов`язків щодо виховання неповнолітнього сина. Нагадаємо, раніше таке ж покарання понесла мама «напарника» юного вандала. Може, у питаннях виховання дітей гуманізм іноді все ж заміняти ремінцем?