Про журналістику мріяла з дитинства

Загальновідомо, що улюблена справа, можливість займатися нею — запорука щастя та успіху. Хтось знаходить себе у рукоділлі, ще хтось — у спорті, техніці, музиці, садівництві, інших сферах. У переддень професійного свята приємно констатувати, що є серед нас і ті, хто вирішив присвятити себе журналістиці — галузі, що є не тільки професією, а й, можна сказати, способом життя.

Співрозмовниця «Нашого життя» — Анна Козел з Вишнева — про  цю професію мріяла з дитинства. Розповідає, що витоки шляху до журналістики йдуть від занять у драматичному гуртку під керівництвом Тетяни Зінчук, яка зуміла прищепити любов до декламування поезії. Відтак, дівчина регулярно ставала переможницею і призеркою різноманітних конкурсів читців районного та обласного рівнів, а також учасницею проекту «Майбутнє Волині — талановиті діти».

«Саме Тетяна Григорівна допомогла мені повірити у себе, впевнено почуватися перед аудиторією, за що я їй дуже вдячна, — каже Анна. — Відтоді почала задумуватися: а чи не обрати мені журналістську стезю? Тим більше, що дуже люблю спілкуватися з різними людьми. Своєрідним переломним моментом стали курси «Медіа школи» на каналі «1+1». Це була реальна можливість спробувати себе у якості тележурналіста: брала інтерв’ю на вулицях Києва, працювала на камеру, самотужки готувала сюжети. Це так захопило! На жаль, не можу розповідати усіх подробиць, скажу лишень, що курси стали чудовою теоретичною і практичною підготовкою. Завдяки їм я зрозуміла, що журналістика — це моє».

Нині дівчина втілює мрію у життя: опановує ази професії, здобуваючи освіту у престижному європейському вузі: Гріффіт-коледжі. Це найбільший та один із найпрестижніших вузів Ірландії. Головний офіс коледжу розташований у столиці — Дубліні. Розвинута інфраструктура, акцент на розвиток практичних навичок студентів — ці та багато інших аспектів допомагають закладу готувати висококласних фахівців у галузі бізнесу, природничих наук, журналістики і медіакомунікації, дизайну, права, комп’ютерних наук.

«Диплом навчального закладу вже не перший десяток років високо цінується серед міжнародних роботодавців, що гарантує успішну кар’єру його випускникам, — каже співрозмовниця. — От, власне, і пояснення, чому вибір впав на цей вуз. Вважаю, це нормально, коли людина, маючи можливості, обирає якість. Але разом з тим я по закінченні навчання хотіла б працювати все ж в Україні. Наприклад, цікаво було б спробувати себе на каналі «NEWSONE» або ж на сайті «Шарій.net». До слова, засновника цього ресурсу Анатолія Шарія, попри неоднозначне ставлення до нього, я вважаю одним з кращих журналістів і блогерів, який не боїться казати правду. Мені імпонують методи його роботи, вміння обґрунтовано висвітлювати реалії сьогодення. Для себе вже давно вирішила: яким би шлях у журналістику не був важким, старатимуся обов’язково пройти його».

Письменник Антон Чехов свого часу сказав: «З усіх шляхів, які ведуть до щастя, найвірніші — праця і завзятість». Побажаймо ж Анні, щоб вона зуміла поєднати ці дві складові в опануванні справи, що припала до душі — журналістики. Нехай цей шлях буде легким, приємним і надихає на нові звершення. Щасти тобі, колего!

Сергій МАРИНЬОХА.