Найдовший у році день

Його ще називають Днем літнього сонцестояння, яке в цьому році настане в неділю, 21 червня, о 13:07 за київським часом. Цей день буде найдовшим у році – його тривалість складе 17 годин і 33 хвилини.

Астрономічна подія отримала свою назву через відчуття, що цього дня Сонце ніби застигає в зеніті на цілий день. Це відбувається тому, що через найменший нахил осі обертання Землі (23,4 градуси) планета практично повністю звернена Північною півкулею до Сонця.

День літнього сонцестояння почали відзначати ще у давнину, і цикли Сонця були основними у багатьох віруваннях і релігіях. Вважалося, що ритуали і обряди цього дня визначають, як людина проведе весь наступний рік.

Прикмети в День літнього сонцестояння:

погана та похмура погода — до поганого врожаю.

багато роси вранці — до хорошого урожаю.

зоряне небо в ніч перед днем літнього сонцестояння – хороший грибний сезон.

зустріти світанок — до щасливого і вдалого року.

всі бажання, загадані на світанку, обов’язково здійсняться.

для залучення грошей і успіху цього дня клали під двері монету.

Вважається, що для того, аби бути здоровим протягом року, треба вранці стати обличчям до Сонця, простягнути до нього руки і радісно вітати його. Крім того, в цей час варто загадати найзаповітніше бажання, і протягом року воно обов’язково здійсниться.

Вранці або вдень слід відчинити вікна, щоб у дім проникли сонячні промені.

Перш, ніж пити ранковий чай або каву, слід поставити чашку на підвіконня і дати постояти протягом хвилини, щоб напій наповнився сонячною енергією.

Щоб привернути прихильність Сонця, треба вдягти цього дня вбрання помаранчевого, золотого або жовтого кольору.

У народі вважали, що в найбільш тривалий літній день можна визначити, яким буде урожай.

До речі, на 21 червня припадає ще одне астрономічне явище: кільцеподібне сонячне затемнення. Щоправда, на території України воно відбуватиметься на світанку і буде майже не помітним.