З позитивом дивитися на цей світ

Успіх кожного з нас напряму залежить від цілеспрямованості, наполегливості, здатності приймати нове і не пасувати перед труднощами. Особливо це актуально для молодих людей — від того, наскільки  вірно обраний життєвий шлях, залежить їхнє майбутнє. Юна любомльчанка  Інна Костюк — одна з тих хто, маючи перед собою мету, впевнено крокує до неї.  Дівчина змалку залюблена у чарівний світ образотворчого мистецтва, відтак, своє майбутнє планує пов’язати саме з ним.

Працьовита, вона із покоління дієвих людей, які не мають страху перед чимось новим — за такими майбутнє. Освічена, інтелектуально розвинута, з нею цікаво було працювати у різних напрямках, техніках, стилях, — так характеризує Інну її наставниця, відома на теренах нашого району художниця Наталія Блонська.

«Завжди прагне, щоб кожна її робота була виконана на найвищому рівні, вчиться на кращих зразках як класичного, так і сучасного мистецтва. Вдячна Богу, що посилає мені таких учнів, від спілкування з якими черпаєш насолоду. З неї може вийти справжня професійна художниця, хоча звісно, ще треба працювати. Думаю, що така людина, яку б професію не обрала — лікаря, фінансиста, юриста і т.д. — вона буде професіоналом у своїй справі», — каже Наталія Леонідівна.

Сама ж героїня цієї публікації розповідає, що потяг до малювання з’явився у неї ще у початкових класах.

«Тоді серед дітвори великою популярністю користувався мультсеріал «Вінкс», — каже Інна. — Тож я, як і багато моїх ровесниць, залюбки малювала героїнь цього серіалу у блокнот. Здається, у мене непогано виходило».

Пізніше, на уроках образотворчого мистецтва здібності дівчинки до малювання помітив її вчитель Володимир Сподинюк, який, власне, й допоміг придбати перші фарби.

«Так пішло-поїхало, — продовжує розповідь дівчина. — Спершу відвіду­вала гурток образотворчого мистецтва при школі, потім — у будинку школяра. Багато корисного почерпнула від своїх наставниць Ірини Савич і Наталії Блонської, за що їм дуже вдячна».

Нині у творчому доробку нашої співрозмовниці понад три десятки робіт. Улюблена тематика — натюрморти, хоча є і природа, й архітектура, а також копії  картин відомої української художниці Євгенії Гапчинської. Серед своїх робіт найулюбленішою вважає картину «Вечірній Лондон»

«Обожнюю малювати олійними фарбами та простим олівцем,— каже Інна. —  Власне, у цих техніках малювання виконані більшість  моїх картин».

До слова, торік з творчістю дівчини, на той час учениці 11 класу, можна було ознайомитися у шкільному музеї Любомльського ЗЗСО №3 —  це була її перша виставка. Сподіватимемося, не остання, адже який художник не мріє про Лувр?

Встигла вона й благодійну справу організувати, про яку нещодавно писала наша газета. Мова про нещодавній успішний  аукціон, на якому юна художниця виставила на продаж свою картину «Квіти добра», аби підтримати трирічну онкохвору дівчинку з села Машів.

“Квіти добра”

Звісно ж, творчий ентузіазм Інни завжди та у всьому підтримують батьки. Тож цілком природно, що її наміри вступати до вузу на спеціальність, пов’язану з художнім напрямком, цілком схвалюють. Щоправда, попри те, що дівчина закінчила школу торік, участь у вступній кампанії бере лише нині, а одразу після школи вирішила пройти навчання в Українській академії лідерства.

Йдеться про 10-місячну освітню програму розвитку для випускників шкіл віком від 16 до 20 років. Упродовж навчання  студенти, здобувають практичні навички комунікації, критичного мислення, проектного менеджменту, пізнавати та досягати великого. Програма допомагає знайти своє призначення, пізнати країну та світ, усвідомлено обрати майбутню професію та розкрити лідерські якості.

«Вступаючи в академію я навіть не підозрювала, що УАЛ — це можливості, безмежжя можливостей для помилок, досвіду та великих звершень, нових відкриттів, викликів, які зробили мене сильнішою. Раджу спробувати ровесникам, не пошкодуєте», — каже співрозмовниця.

Наостанок — про те, що надихає у творчості.

«Для мене джерело натхнення — це те, що оточує: мене надихають люди, природа, іноді навіть прості побутові речі, — каже  Інна. — Просто треба частіше з позитивом дивитися на цей світ».

Сергій МАРИНЬОХА.

“Осіння спокуса”

“Бузкова насолода”

“Авокадушки”