Професійною стежиною батька

У кожній галузі можна знайти безліч династій, коли діти обирають професію, в якій багато років працювали їхні батьки. Не є винятком і правоохоронна сфера. Наш співрозмовник, працівник Любомльського відділу, капітан поліції Василь Стрільчук — один з тих, кого до життєвого вибору підштовхнув приклад батька Івана Васильовича, який віддав чверть віку службі в органах внутрішніх справ і значну частину цього часового проміжку працював дільничним інспектором у Згоранах.

— Тож коли десять років тому настала пора визначатися з професією, вирішив пов’язати себе з роботою у міліції — тоді вона ще так називалася, — каже співрозмовник. — Тато, щоправда, відмовляв, говорив, навіщо воно тобі, це важка робота. Я у свою чергу відповідав: «Ну ти ж працював багато років, то чому я не впораюся?». Шкода, що тата вже немає на цьому світі, часом так не вистачає його мудрої поради…

Для здобуття освіти Василь Стрільчук обрав Одеський державний університет внутрішніх справ, який закінчив у 2015 році. На перших порах працював дільничним у Нововолинську, а  з 2016-го очолив сектор моніторингу Любомльського відділу поліції.

— Це новий підрозділ, який у структурі поліції з’явився у процесі нещодавнього реформування, — розповідає правоохоронець. — Основна його місія — контроль за станом оперативного  реагування нарядів поліції, організація роботи відділу за напрямками виконавської, обліково-реєстраційної дисципліни, мобілізаційної та бойової готовності тощо.

Цікаво, що працівники сектора в рамках перевірки мають право зателефонувати на лінію «102», повідомити про подію, що буцімто мала місце і разом з тим перевіряти, як наряд реагує. При цьому поліцейські, які виїжджають за викликом не знають, що це перевірка.

— А ми водночас перевіряємо, чи своєчасно наряд прибув, чи у спецзасобах, потрібних для тої чи іншої ситуації, як він працює на місці події, чи володіють правоохоронці інформацією щодо неї і т.д, — далі веде розповідь наш співрозмовник. — Такі перевірки проводяться регулярно. Мета — забезпечувати якісне оперативне реагування на виклики, відтак, якщо наряд провалить перевірку, це може потім вилитися як у дисциплінарні санкції (зауваження, догана), так і в матеріальні (позбавлення премії). Зрозуміло, що не менш жорсткими будуть санкції, якщо недоліки у роботі виникатимуть не під час «навчальної тривоги», а в реальній ситуації.

Звісно ж, на кожного з нас робота накладає певний відбиток, а у правоохоронній сфері й поготів. Василь Стрільчук зізнається, що у колі сім’ї про роботу старається не говорити, каже, слід вміти розмежовувати. Знаючи, що у нашого співрозмовника є син, цікавимося, як відреагував би, коли б він теж надумав присвятити себе службі у поліції, пішовши стопами діда й батька.

— Думаю, перечити не став би, — відповідає. —  Вважаю, що завдання батьків — допомогти дитині здобути освіту, а ким саме бути — вирішувати їй. Відтак, підтримаю будь-який вибір.

Робота роботою, але у більшості з нас є заняття для душі, якому приділяємо вільний час. Варто зазначити, що поза професійною діяльністю герой цієї публікації — активний спортсмен. Відколи себе пам’ятає, завжди ганяв м’яча. Нині ж є одним із гравців атаки згоранського СК «Літос».  Неодноразово грав і за команду Любомльського відділу поліції, разом із колегою та земляком Ігорем Мелюхом виступав у складі збірної обласного поліцейського управління і був чемпіоном серед команд правоохоронних структур. Свого часу займався бойовими видами спорту: з п’яти років відвідував секцію дзюдо, яка колись діяла при Згоранській спортшколі, в університеті теж приділяв увагу дзюдо, самбо, виступав на чемпіонатах України. Двічі був чемпіоном Одещини по самбо серед правоохоронців. Також у вільний час полюбляє риболовлю, полювання, збирання грибів. Одним словом, прихильник активного відпочинку.

Наша розмова відбувалася у переддень професійного свята правоохоронців — Дня Національної поліції України. Звісно ж, ми не могли не запитати про побажання колегам з цієї нагоди.

— Найперше, з огляду на нинішню ситуацію в країні, зичу усім міцного здоров’я, — каже Василь Стрільчук. — Нехай удача та професійні успіхи будуть постійними супутниками у житті. Мужності усім, витримки й наснаги, родинного тепла!

Розмовляв Микола СЕРГІЄНКО.