Скільки коштує зібрати дитину до школи на Любомльщині

Традиційно наприкінці літа ми робимо огляд цін на одяг та навчальне приладдя. Ще точно не відомо, як відбуватиметься навчання з 1 вересня, проте батьки вже активно стали закуповувати все для школи.

У навчальних закладах, у свою чергу, готуються до приходу учнів, яких тут не було вже майже півроку, коли в країні розпочався карантин. Всі завершують косметичні ремонти, лагодять та оновлюють парти зі стільцями, щось закуповують нове.

Ми вирішили допомогти батькам і розповісти кілька секретів, як зекономити на покупках. Тож, перша порада — не затягуйте з покупками, або робіть це поступово, адже й самі продавці не приховують, чим ближче до осені, тим ціни більш кусючі. Чи не найбільш затратним елементом збору школяра є шкільна форма, спортивний костюм, кілька змінних гольфиків та сорочок, взуття. Дещо із цього ви могли уже придбати давно, наприкінці сезону чи у магазинах за знижкою, а от піджачки та сарафани конкретного кольору на ринку тільки починають з’являтися. Із того, що нині маємо у контейнерах та в магазинах, випливають такі ціни.

Хлопчача сорочка незалежно від віку школяра обійдеться до 470 грн. Піджак від 700 до 1100 грн., брюки в середньому 450-650 гривень. Черевики із синтетичним верхом, але шкіряною підкладкою коштують від 550 грн., повністю шкіряні — удвічі дорожче. Ранці не найгіршої якості — від 300 грн. Одягнути першачка коштуватиме в середньому 3-3,5 тисячі гривень. Старшокласника — від 2,7 до 4 тисяч грн. Асортимент дівчачої форми більший. Можна купити брюки за 500-650 грн., спідницю за 400-500 грн. чи сарафан за 750 гривень. Блузки — по 350-400 грн. Взуття, як і хлопчаче, в середньому по 600 та 1200 гривень. Зібрати дівчинку можна від 2,2 тисячі гривень. Щодо шкільного приладдя, то щоденник вартує від 30 гривень, зошити 4-25 (залежно від кількості сторінок), ручки 2-25 гривень, пенал 35-250 гривень, фломастери 35-55 гривень, кольорові олівці 20-60 гривень, фарби 30-90 гривень, обкладинки 15-35 гривень, гумки 3-10 гривень, лінійки 4-25 гривень. Кожен може вибрати собі навчальне приладдя, залежно від бюджету.

Де придбати недорого

В еру розповсюдженого Інтернету гріх не скористатися його пріоритетами. А саме, щоб хоч якось заощадити на зборі дитини до школи, українські батьки все частіше обмінюються речами, з яких дитина вже виросла, або купують онлайн в інших користувачів на різноманітних «бюджетних» сервісах оголошень в інтернет-мережі. Усе більше потрібного можна знайти у рубриці «Товари для школярів» на популярному сайті OLX. Є пропозиції форми для занять фізкультурою — від 100 грн.; за нові речі просять від 190 грн. Вживаний варіант книжок й іншого приладдя можна знайти за 50 грн. або новий — за 140 грн. Таким чином, при покупці товарів, що були у використанні, одягнути хлопчика до школи коштуватиме від 400 грн., а за нові речі із сайту необхідно буде сплатити приблизно 1200 грн.

Підготовка до школи дівчинки коливається приблизно в такому ж ціновому діапазоні. Вживаний костюм, спідницю й жакет можна знайти за 90 грн., нові варіанти пропонують за цінами від 135 грн. Не нові сорочки можна придбати за 40 грн., а нові блузи коштуватимуть від 100 грн. Як альтернативу можна придбати вишиванку за 150 гривень. Не новий спортивний костюм у хорошому стані продають за 100 грн., новий варіант коштує понад 200 гривень. На мінімальний пакет канцелярського приладдя на такого ж роду сайтах потрібно близько 100 грн.

Топ-5 Загальних порад економії

  1. Складіть детальний список усіх речей, починаючи від «масштабних» покупок до дрібниць. Так ви зможете підрахувати приблизний бюджет необхідних витрат і уникнете покупок зайвих речей. Наприклад, навіщо купувати нові олівці чи фарбу для малювання, якщо з попереднього року щось залишилося.
  2. Магазинчики з канцелярією обирайте подалі від центру міста. Саме на окраїнах міста — ціни дешевші. А ті речі, які потрібні дитині у значній кількості (зошити, ручки, обкладинки тощо) можна придбати на складах за оптовою ціною. Особливо якщо попереду на вас чекає ще кілька років навчання або ж позаду доганяє молодший школяр. Щоб заощадити на канцтоварах краще готуватися до наступного навчального року — у кінці попереднього.
  3. Платіть не за бренд, а за якість. Пам’ятайте: кошти, витрачені на рекламу, виробник обов’язково включить у вартість товару. Щоб не загубитися в різних марках та брендах, довіряйте вітчизняному виробнику.
  4. Звертайте увагу на безпечність шкільної канцелярії. За низькою ціною може приховуватися неякісний токсичний матеріал. Тому на цьому краще не економити, «спробуйте» приладдя на дотик та нюх. Фахівці також не радять економити на якості портфелів та взуття.
  5. Не забуваймо також про навчальну літературу. Часто від батьків можна почути про купівлю спеціальних зошитів окремо на якийсь предмет, безпосередньо під час навчального року. З огляду на це, не поспішайте закуплятися звичайними зошитами.