Лунала молитва над Острівками

Минулої неділі на території кладовища в урочищі Острівки ( до 1943 року польські поселення Острівки та Воля Острівецька) відбулось традиційне щорічне богослужіння за загиблими жителями, як з польської, так і з української сторони. Захід, який тривав близько 1,5 год., проводився з дотриманням усіх карантинних вимог, повідомляє сайт Рівненської ОТГ.

Вперше за три десятиліття, на богослужінні не було представників з Республіки Польща і багаторічного організатора даного заходу, професора Леона Попека, що пов’язане із карантинними обмеженнями тимчасової заборони в’їзду іноземців на територію України.

Провадив богослужіння очільник Луцької Католицької дієцезії, владика Віталій Скоморовський. Допомагав йому отець Ян Бурас, настоятель католицького Костелу у м.Любомль, організатор і керівник Інтеграційного Центру «Замлиння».

Присутнім на заході був також Пьотр Матусяк, віцеконсул Генерального Консульства Республіки Польща  в Луцьку.

Представником української сторони був голова Рівненської ОТГ Володимир Крижук.

Опісля панахиди відбулося покладання вінків та квітів, а також запалення лампадок біля Пам’ятного Знака та міні-меморіалів у пам’ять загиблим воїнам у 1920 та 1939 роках. Присутні схилили голови у пам’ять про воїнів захисників, які загинули на Сході України захищаючи незалежність та територіальну цілісність України.