Чи запрацює робоча група на кордоні

Волинська обласна рада нагадує, що в полі зору депутатів нинішнього скликання опинилася проблемна ситуація, яка виникла в  районі прикордонної смуги на ділянці державного кордону України з Республікою Польща у межах Рівненської сільської  ради.

До депутата облради Юрія Гупала надходили численні звернення від місцевих жителів, які мають понад тисячу гектарів паїв в зоні інженерних споруд поруч з кордоном і не мають змоги безперешкодно до них проходити, оскільки існують часові обмеження, доходило до конфліктів.
Прикордонники стверджують, що проблему ускладнюють контрабандисти. Депутати ж вважають, що місцеві жителі, які мають паї коло кордону не повинні бути заручниками ситуації і людей, які вдаються до порушення Закону.
Питання неодноразово піднімалося на  засіданні постійної комісії з питань міжнародного співробітництва, зовнішньоекономічних зв’язків та інвестицій, яка виносила на сесію проєкти звернень до центральної влади. Депутати просили  врегулювати питання з недопущенням встановлення у прикордонних районах України загородження з використанням армованої колючої стрічки «єгоза» та  внести зміни до чинних нормативно-правових актів України для забезпечення безперешкодного доступу мешканців прикордонних районів  до  земельних наділів  (паїв), інших об’єктів приватної і комунальної власності, розташованих між лінією державного кордону і лінією прикордонних інженерних споруд.
У відповіді МВС України  на останнє звернення  зазначається, що українсько-польська ділянка державного кордону в межах Волинської області є одним з найбільш активних напрямків протиправної діяльності щодо спроб незаконного переміщення через державний кордон товарів та вантажів поза пунктами пропуску.
«З урахуванням вищевказаного зазначаємо, що заходи з інженерного облаштування державного кордону проводяться виключно для запобігання злочинам та адміністративним правопорушенням, протидію яким законодавством віднесено до компетенції Державної прикордонної служби України, та не направлені на обмеження прав і свобод громадян України, зокрема мешканців прикордонних населених пунктів Волинської області, або завдання шкоди міжнародному іміджу України», – йдеться у листі МВС.

«Особисто мені було дуже неприємно це читати. Складається враження, що на території Любомльщини живуть одні контрабандисти та порушники. В мене склалося враження, що в міністерстві до волинян ставляться упереджено», – прокоментував тоді відповідь МВС голова постійної комісії Валерій Курстак.

Після останньої реакції центральної влади на звернення обласної ради, депутати з постійної комісії питань міжнародного співробітництва, зовнішньоекономічних зв’язків та інвестицій рекомендували голові обласної ради Ірині Вахович створити робочу групу з вивчення проблемних питань охорони державного кордону, що пролягає територією області.
Між тим, юристи обласної ради стверджують, що такий орган може бути утворений рішенням обласної ради, а не розпорядженням голови.
Відповідний проєкт рішення вже розроблений і підтриманий комісією з питань міжнародного співробітництва, зовнішньоекономічних зв’язків та інвестицій на вчорашньому засіданні. Єдина поправка до проєкту: до складу комісії рекомендовано долучити депутатів облради Надію Ковальчук та Аллу Лісову.
Таким чином, якщо облрада підтримає проєкт рішення на сесії, то у складі робочої групи працюватимуть:

ГОЛОВА КОМІСІЇ
– КУРСТАК Валерій Люцлянович – депутат обласної ради, голова постійної комісії  обласної ради з питань міжнародного співробітництва, зовнішньоекономічних зв’язків та інвестицій.

ЧЛЕНИ КОМІСІЇ:
-ВОЗНЮК Іван Дмитрович – депутат Рівненської сільської ради (за згодою);
– ГАВРИЛЮК Павло Валерійович  – заступник начальника відділу – начальник   інженерної служби Луцького прикордонного загону (за згодою);
– ГУПАЛО Юрій Володимирович – депутат обласної ради;
– КОВАЛЬЧУК Надія Віталіївна – депутат обласної ради;
– КОСМІНА Роман Валерійович – заступник начальника Луцького прикордонного загону з озброєння та техніки (за згодою);
– КРИЖУК Володимир Васильович – Рівненський сільський голова (за згодою);
– ЛІСОВА Алла Степанівна – депутат обласної ради;
– НАГОЛЮК   Микола Васильович – заступник начальника відділу прикордонної служби штабу Луцького прикордонного загону (за згодою);
– ПАШИНСЬКИЙ Олександр Вікторович – провідний спеціаліст відділу з питань земельних та лісових ресурсів, кадастру та екологічної безпеки Рівненської сільської ради (за згодою);
– СЕМЕНЮК Іван Петрович – начальник Шацької експлуатаційної дільниці Ратнівського міжрайонного управління водного господарства Регіонального офісу водних ресурсів у Волинській області (за згодою);
– ЧУЛІПА Ігор Дмитрович – директор департаменту зовнішніх зносин, залучення інвестицій та з питань туризму і курортів обласної державної адміністрації (за згодою).