Зміни до бюджету підтримали з другої спроби

У понеділок в будинку культури зібралися депутати на 53 позачергову сесію Любомльської міської ради.

Обранці за дві години розглянули десяток питань, серед яких про депутатські запити та звернення, про прийняття юридичної особи КНП «Центр первинної медичної допомоги Любомльської районної ради» та майна у комунальну власність міської ради, про прийняття нерухомого майна у комунальну власність міської ради, про внесення змін до штатних розписів закладів освіти, про створення та функціонування груп продовженого дня у закладах загальної середньої освіти, про внесення змін до комплексної Програми розвитку освіти, молоді та спорту на 2018-2022 роки, про організацію харчування у закладах освіти Любомльської міської ради, про ліквідацію комунальної установи «Методичний центр», а також про внесення змін до бюджету громади.

Спочатку розглянули депутатські запити щодо облаштування вуличного освітлення у селах Скиби та Бірки. Також прозвучав запит депутата Олега Посельського, де він просив надати відповідь, яка ширина асфальтного покриття на вулиці Шевченка у Любомлі, яку нині капітально ремонтують та де знаходяться демонтовані бордюри, оскільки вони, за словами депутата, знаходяться в особистих подвір’ях окремих містян. Тут депутату відразу відповіли, що за проектом ширина покриття 3,3 метри, а бордюри знаходяться на території комунгоспу й підлягають утилізації, оскільки непридатні для використання.

Також обговорили питання щодо постачання скрапленого газу. Міська влада на це не впливає, адже це приватна структура й ситуація тут складна. Єдине, міський голова повідомив, що є домовленості із автозаправками  в Любомлі, де дозволили заправляти газові балони. Крім того, ті, хто не мають можливості самостійно привезти й заправити газовий балон на заправку, можуть звернутися до міськради по телефону й тут допоможуть вирішити це питання.

Із зверненням до керівництва міськради виступив депутат Микола Троць, де зазначив, що не побачив у відповіді на питання у своїх депутатських запитах про преміювання працівників міськради за останні три роки. Роман Ющук відповів, що всі працівники подають електронні декларації й будь-хто може ознайомитися з ними на відповідному сайті. Також Микола Троць зазначив, що міськрада з лютого до цього часу закупила пального на 42 тисячі гривень, що, на його думку, є багато й недоцільно. Заступник голови Олег Зламанюк відповів, що з початком пандемії щодня здійснювався підвіз медичних працівників транспортом на робочі місця згідно маршруту. Після цих та інших питань депутат покинув сесійну залу.

У питанні про бюджет запропонували спрямувати кошти (понад 1 мільйон) на детальний план земельної ділянки об’єкту школи у Почапах, детальний план будівництва та обслуговування будівлі палацу Браницьких, поповнення статутного фонду, співфінансування на придбання шкільного автобуса та капітальний ремонт вулиці Шевченка.

Під час обговорення цього питання розпочалася палка дискусія, в якій взяли участь жителі вулиці Івана Франка, які просили допомогти вирішити проблему із підтопленнями під час дощів. Зрештою, за рішення про бюджет голосів не знайшлося: 10 – за та 6 – утрималися.

Під загрозою опинилося виділення мільйону державних коштів на шкільний туалет у Почапах, зрушення питання відновлення палацу Браницьких та придбання автобуса для дітей. Палкі дискусії продовжилися і голова Роман Ющук гарантував жителям вулиці Івана Франка розглянути питання на комісії  за їхньої участі й винести його на чергову сесію міськради, яка відбудеться 24 вересня. Після цього ще раз повернулися до голосування за це бюджетне питання й 17 голосами депутатів рішення прийняли.

Інші питання серйозних дискусій серед депутатів не викликали й були підтримані обранцями.