Різдво Пресвятої Богородиці

Різдво Пресвятої Богородиці і Приснодіви Марії (Народження Матері Ісуса Христа), яке відзначається сьогодні, 21 вересня  – це всесвітній день радості, який святкується як православною, так і католицькою церквою. У православ’ї це свято належить до дванадцяти великих церковних свят.

Свято встановлено Церквою в четвертому столітті. Згідно з церковним вченням, момент народження Діви Марії був найважливішою подією в історії християнства, початком шляху спасіння всього людства. Писання свідчить, що батьками Марії були звичайні люди: Йоаким і Анна. Вони довго не могли мати дітей, але постійно молилися про це. Одного разу їм з`явився ангел і розповів, що незабаром у них народиться дитина, про яку будуть говорити в усьому світі. Так і сталося, через 9 місяців Анна народила і, за традицією тих часів, дівчинку віддали в храм для служіння Богу.

Різдво Пресвятої Богородиці називали другою Пречистою, або «осениною». Зазвичай на другу Пречисту було заведено просити Богородицю про сприяння бездітним жінкам в народженні дитини. У давнину цей день так і називався – святом Рожаниці – і був жіночим, родинним і родильним святом. У деяких регіонах України його ще називали “бабським святом”.

В давнину з цього дня (деінде з Семена) вже можна було засилати сватів (весілля справляли тільки з Покрови). Для пасічників це був останній термін підготовки вуликів на зиму, а власники овець удруге завершували їх стрижку. Під цю пору помітно псується погода, дні стають похмурими, зазвичай дощить, тому й мовиться: “Перша Пречиста жито засіває, а друга – дощем поливає”.