З турботою про підростаюче покоління

До недавнього часу, поки у 2017 році не була утворена Любомльська міська об’єднана територіальна громада, усі освітні заклади перебували на балансі відповідного структурного підрозділу Любомльської районної державної адміністрації. Зрозуміло, що освітня субвенція спрямовувалась у район та додаткове фінансування відбувалось за кошти районного бюджету.  У 2018 році на баланс Любомльської ОТГ були передані 10 шкіл, 8 садочків, будинок школяра, спортивна школа, інклюзивно-ресурсний центр, а також методичний центр, які розташовані у населених пунктах, що увійшли до громади.  Із них три малокомплектні школи, які зараз утримуються із місцевого бюджету. Разом із цими об’єктами були передані і усі супутні проблеми, пов’язані із утриманням даних установ, а це – опалення, дахи, благоустрій, санвузли  тощо. І за ці два роки вдалося зробити немало.

Відразу ж розпочати роботи довелося по усуненню порушень протипожежної безпеки у першому та другому садочках м. Любомль,  а також у Бірківській школі по припису Любомльського РВ УМНС. Основна трудність полягала в тому, що потрібно було зробити проєкт, провести тендерні процедури, але часу на це все не було – садочки та школу закривали. Тому із працівників Любомльської міської ради, відділу освіти, міської ради на чолі із заступником міського голови із гуманітарних питань була організована добровільна бригада, яка оперативно справилась із поставленими завданнями, заощадивши при цьому суттєву суму коштів місцевого бюджету.

А далі все по плану: в першу чергу потрібно було забезпечити належний рівень комфорту у самих закладах, а особливо температурний режим де це було необхідно. Для цього встановлено котел в другому садочку, котел в гімназії м. Любомль, замінена димова труба та капітально відремонтовано котел в школі №3 м. Любомль, капітально відремонтовано два котли в школі с. Куснища.

Не обійшли стороною і деякі роботи, котрі можливо було виконати за рахунок поточного ремонту, який, як відомо, при грамотному проведенні дозволяє суттєво заощадити. Так, у 2019 році відремонтовано дах прибудови до другої школи  в м. Любомль. Цього ж року проведено поточний ремонт даху школи в с. Запілля, де по теперішніх мірках та, враховуючи об’єми робіт, використано не так вже й  багато коштів – всього 200 тис. грн. Проведено ремонтні роботи в інклюзивно-ресурсному центрі, який також є освітнім закладом, але для дітей з особливими освітніми потребами. В рамках цього ж таки виду ремонту частково відновлено роботу санвузлів Куснищанської школи, які тривалий час не функціонували.

За кошти держбюджету частково замінено вікна на енергоощадні в гімназії та школі №3 м. Любомль, школах с. Почапи та с. Підгородне. В школі с. Підгородне силами працівників школи облаштовано внутрішній санвузол.

Із найбільш затратних у 2019 році розпочаті роботи по капітальному ремонту аварійного даху гімназії у м. Любомль. Там частково замінено кроквяну систему та повністю замінено шифер на сучасний металопрофіль. Поштовхом, який забезпечив виконання даних робіт, стало це, що у 2019 році нам вдалося залучити кошти із обласного бюджету у сумі 600 тис. грн. Роботи завершені у поточному році та дофінансовані за рахунок коштів державного бюджету. Загальна вартість об’єкту склала 2 млн. 396 тис. грн.

На сьогоднішній день повністю завершені роботи по школі №3 м. Любомль, на якій також відремонтована зношена м’яка покрівля. Вартість робіт склала 1 млн. 566 тис. грн.

По капітальному ремонту даху другої школи в м. Любомль поки що тривають роботи. Дах обіцяє бути якісним та сучасним на скільки це можливо на старій будівлі. Попередня вартість робіт – 1 млн. 577 тис. грн.

До кінця року заплановано встановити резервний котел в другій школі у  м. Любомль, збудувати туалети в школі с. Почапи.

Суттєвим зрушенням в частині організації перевезення школярів, є придбання на умовах співфінансування, за кошти держбюджету, для потреб закладів освіти, автобуса АТАМAN, який обладнаний спеціальним підіймачем для колісних крісел. Окрім того, в салоні передбачені сидіння з ременями безпеки для дітей, які не можуть пересуватися самостійно. Вартість даного транспортного засобу склала 2,07 млн. грн. Не оминули увагою і наш інклюзивно-ресурсний центр, для потреб якого закуплено спеціальний автомобіль. Задні двері авто обладнані підйомником та спеціальним пристроєм для колісних крісел. Авто обійшлось в суму 1,47 млн. грн.

До кінця поточного року заплановано придбати ще один сучасний автобус для потреб освітньої галузі громади.

З метою нормального сприйняття та попередження докорів, хочеться сказати, що в статті перелічені далеко не всі заходи по забезпеченню нормального функціонування освітніх закладів в громаді. Свідомо оминули увагою облаштування піднавісів, бруківки, закупівлю меблів, оргтехніки та іншої атрибутики освітнього процесу. І все це тому, що проведена робота — це в першу чергу опіка та піклування про підростаюче покоління!

Прес-служба міської ради.