«Наш пріоритет – чесна робота, порядність та відкритість для кожного»!*

25 жовтня відбудуться чергові вибори депутатів і голів різних рівнів. Кандидатами у місцеве самоврядування виявили намір йти багато відомих уродженців нашого краю. Серед них — директор Любомльського краєзнавчого музею, молодий науковець Юрій Фініковський, який балотується на посаду голови Рівненської об’єднаної територіальної громади.

— Юрію Миколайовичу, найперше розкажіть про себе.

—  Народився і виріс я у с. Будники. Навчався у Гороховищанській та Забузькій школах, останню закінчив із срібною медаллю. Затим навчався на історичному факультеті Волинського національного університету імені Лесі Українки, який закінчив із відзнакою. По закінченні університету працював на посаді журналіста районної газети «Наше життя», згодом — на посаді старшого наукового співробітника Любомльського краєзнавчого музею. З 2018 року — працюю на посаді директора музею. Також на даний час закінчую написання дисертації на здобуття наукового ступеня «доктора філософії в галузі історії» в аспірантурі НаУ «Острозька академія». У 2015 році жителями Столино-Смолярської сільської ради був обраний депутатом Любомльської районної ради VII скликання, а у 2017 році — депутатом Рівненської ОТГ.

— Які ваші здобутки як депутата сільської ради?

— У цій каденції я представляв інтереси  жителів с. Будники та с. Рогові Смоляри. За цей час ініціював там капітальні ремонти білощебеневих доріг, встановлення вуличного освітлення на центральних вулицях. Для реалізації останнього спрацював над виділенням коштів з обласного та районного бюджетів, це дозволило залучити 300 тисяч гривень додатково. Вже чотири роки поспіль ініціюю проведення спортивних турнірів з футболу і волейболу в окрузі. За період роботи прийняв понад 100 різних звернень від своїх виборців і допоміг у їх вирішенні.

— Чому вирішили йти на посаду голови ОТГ?

— Скажу відверто, це рішення далося не дуже легко. Однак, відчуваючи підтримку зі сторони багатьох колег-депутатів, жителів громади вирішив спробувати свої сили. В першу чергу, у нас є своє бачення розвитку громади у питаннях зростання економічного потенціалу, питаннях освіти, культури, медицини, благоустрою та соціального захисту населення. Ми хочемо показати людям, що зміни в кращу сторону можливі.

— Які найперші кроки плануєте реалізувати?

— У нас є чітка програма дій. Найперше плануємо перевірити економічну діяльність попередньої влади. Що стосується апарату громади, то тут  ми виступаємо за зменшення видатків на його утримання. Завдяки злагодженій позиції окремих депутатів у минулому році ми зекономили в цьому напрямку майже 3 млн.грн., які згодом пішли на перекриття шкіл, інші ремонти. Щодо призначення старост, то воно відбуватиметься тільки після громадського обговорення у кожному окрузі. Виступаємо також за рівномірний розподіл бюджету між усіма старостинствами, проведення аудиту земельних ресурсів громади. Плануємо також залучення коштів з інших рівнів, написання міжнародних проектів. Важливим вбачаємо напрям залучення інвестицій, створення нових робочих місць, розвиток нових галузей – ягідництва, садівництва та ін. Разом із колегами мали змогу переймати досвід інших громад, і бачити як там за рахунок власного комунального підприємства голови громад здешевлюють роботи в 2-3 рази, залишають податки на місцях і дають своїм людям заробити вдома. Ну і звісно ж, в пріоритеті – продовження ремонтів закладів освіти, культури і медицини, розбудова спортивної інфраструктури, будівництва та ремонти доріг, облаштування місць відпочинку, рекреаційних зон, сміттєєзвалищ тощо. Планів багато — головне, що є команда однодумців, професіоналів, які готові це втілити у життя.

— Ну що, ж бажаємо вам тільки успіхів!

— Дякую!

Розмовляв Анатолій СТЕПАНЮК.