Три шахрайства за два дні

Найбільш поширенішим видом шахрайств, які нині скоюються, є інтернет-шахрайства, повідомляють у відділ поліції. Так, упродовж минулого тижня надійшло три заяви від громадян про вчинення відносно них шахрайських дій.

Зокрема, 5 листопада житель Чернігівщини повідомив про те, що невстановлена особа, шахрайським шляхом, розмістивши на сайті «ОЛХ» оголошення, під приводом продажу автомобіля марки «Рено Трафік», заволоділа його грошовими коштами в сумі 82390 гривень, які чоловік, перебуваючи в м. Любомль, перерахував на картку «Ощадбанку».

Наступного дня надійшла заява від жителя с. Згорани, який, знайшовши в мережі Інтернет оголошення про продаж трактора «Кубота», зв’язався за номером телефону  з ймовірним продавцем та з трьома платежами через відділення «Ощадбанку», що м. Любомлі перерахував на рахунок майже 27 тисяч гривень, однак трактора не отримав.

Цього ж дня до правоохоронців звернувся жителя Любомля, повідомивши, що ще 13 жовтня, невідома особа представившись працівником біржі AneDesk, повідомила останньому, що на його рахунку знаходяться кошти, але для того щоб їх отримати він повинен зайти в особистий кабінет «Приват Банк» та виконати певні дії, що останній і зробив. Під час виконання цих операцій з рахунку заявника зникло 20 000 гривень.

Відомості за вказаними фактами внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 190 КК України. Триває досудове слідство.

Загалом у період з 2 по 9 листопада до Любомльського відділу поліції надійшло 92 звернення громадян. З них 58 розглянуто відповідно до Закону України «Про звернення громадян» та по 7 фактах відомості внесені до ЄДРР. З числа зареєстрованих кримінальних правопорушень 1 крадіжка, 3 факти шахрайства, 2 факти незаконного зберігання наркотичних речовин та 1 факт ухилення від сплати аліментів.

Упродовж тижня на дорогах району трапилось 2 дорожньо-транспортних пригоди без потерпілих. За цей же період працівниками поліції виявили 5 фактів керування   транспортними засобами напідпитку (з початку року  199), 261  порушення Правил дорожнього руху (з початку року 6521), 8 випадків   перебування осіб, у громадських місцях напідпитку, у 3 випадках виявлено громадян, які палили тютюнові вироби у заборонених місцях,  4 випадків завідомо неправдивого виклику спеціальних служб, 5 порушень у сфері дозвільної системи, 21 факт  порушення правил карантину.