“Волиньгаз” карає боржників, чи покарають газову компанію

Регіональна газова компанія «Волиньгаз» стягує гроші з боржників через суд: 10 тисяч клієнтів компанії вже отримали досудові повідомлення, а до кінця року їх отримають ще 15 тисяч споживачів, – повідомляє Конкурент з посиланням на сайт газової компанії.

«Волиньгаз» передає справи до суду незалежно від суми заборгованості. Якщо споживач кілька місяців не сплачує за доставку газу і не пише заяву на реструктуризацію боргу, має всі шанси сплачувати рахунки за розподіл газу в судовому порядку. До прикладу, мешканець Горохівського району не сплачував за доставку газу. І попри невелику суму – 535, 47 грн, його справу було передано до суду. Суд задовільнив заяву про стягнення боргу з мешканця Горохівського району, а також зобов’язав його сплатити судовий збір в розмірі 210 грн.

Окрім боргу та судового збору, який може сягати до 2 100 гривень, споживачу доведеться сплатити виконавчий збір – 10% від суми заборгованості. Також можлива заборона виїзду за межі України. У багатьох випадках сума додаткових витрат перевищить суму, яку споживачеві слід сплатити за послугу з розподілу газу.

Нагадаємо: в Любомльському районі зовсім інша проблема – тут усі постачальники відмовляються надавати послуги із забезпечення скрапленим газом населення. Питання піднімали чи не в усіх владних державних інстанціях різних рівнів, а газу так і нема. Виходить і влади нема, щоб навела порядок. Там немов натякають:” Навіщо вам газ, готуйте на дровах, грійтеся  ними, а то прийдеться потім по судах бігати за несплату, газ то нині дорогий, адже ціни встановлюємо як захочемо…”.

Та воно, можливо, і дійсно так, однак, і на дрова, і на електрику також своя монополія. Ріжуть так, що аж Київ гуде.