Наступного року очікується чотири затемнення

Два з них будуть сонячними, ще два — місячними. До слова, саме така кількість вважається для подібних явищ астрономічною нормою. 2020 рік в цьому плані був аномальним, оскільки на нього випало відразу шість затемнень.

На думку астрологів, велика кількість таких явищ підвищує ризик складнощів і несприятливих подій. Так, вже є надія, що новий рік буде щасливішим. Принаймні для тих, хто в це вірить.

Отже, 26 травня нас очікує повне місячне затемнення. Його у максимальній фазі зможуть побачити жителі Австралії, західної частини США, західної частини Південної Америки і Південно-Східної Азії. Часткові фази будуть спостерігатися з більшості районів Північної і Південної Америки, деяких куточків Тихого і Індійського океану, а також Атлантики і Антарктиди. На жаль, в Україні в цей момент буде близько 14.00 год. і відповідно ми явище не побачимо.

10 червня — кільцеподібне сонячне затемнення. У всій красі це явище буде видно з деяких частин Росії, Гренландії та Північної Канади. Якщо дозволить погода, в Північній Азії, більшій частині Європи, Північній і Західній Африці, а також більшій частині Північної Америки, Атлантиці і Арктиці побачать часткові фази. Україна також в числі щасливчиків. Ми зможемо спостерігати часткове затемнення Сонця з 13.26 до 15.03 год. Максимальна фаза очікується о 14.15 год.

19 листопада часткове місячне затемнення буде найкраще видно з Північної та Південної Америки, Австралії та деяких частин Європи та Азії. Малу фазу часткового затемнення Місяця зможуть поспостерігати жителі Північної і Західної Африки, деяких куточків Тихого, Атлантичного та Індійського океанів, а також Арктики. На жаль, в Україні в цей момент буде близько 11.00 год. і ми цього явища не побачимо.

4 грудня буде повне сонячне затемнення. У максимальній фазі воно буде спостерігатися в Антарктиді. Часткове затемнення Сонця зможуть побачити жителі південної частини Африки, Австралії, Південної Америки, в Тихому і Індійському океанах, а також Атлантиці. В Україні, на жаль, цього затемнення видно не буде.