По грипу епідпоріг перевищений

На Волині, як і на території всієї країни, продовжується щотижневий епідеміологічний нагляд  за захворюваністю на грип та гострі респіраторні вірусні  інфекції, — повідомляє Волинський обласний лабораторний центр.

За даними епідеміологічного нагляду в Україні зафіксовано спорадичне географічне поширення грипу. Переважає циркуляція вірусу типу В, що характерно для даного періоду часу, також реєструється грип А (А(H1N1)). Вказані віруси входять до складу вакцин проти грипу на епідсезон 2020-2021рр.

За минулий тиждень інтенсивний показник захворюваності на грип та ГРВІ в Україні нижчий  епідемічного порогу на 51% та становить 234 на 100 тис. населення, а також на 8,5% вищий за аналогічний період минулого сезону. Епідемічний поріг в усіх регіонах України знаходиться на неепідемічних рівнях.

«В області інтенсивний показник захворюваності становить 261 на 100 тисяч населення (вищий від середньо державного на 11%) та нижчий від епідемічного порогу на 54%. Локальні перевищення зареєстровано у Любомльському та Шацькому районах», — йдеться у повідомленні.

Протягом останнього тижня в області на ГРВІ захворіло близько 3 тис. волинян, із них 44% — це діти віком до 17 років (понад 1 тис.). Штами вірусу грипу не виділялись. Близько одного відсотка від загальної кількості захворілих госпіталізовано. Серед них 50% – це дорослі особи. Летальних випадків за цей час виявлено не було.

З початку епідемічного сезону гострими респіраторними вірусними інфекціями перехворіло вже близько 74 тис. мешканців області (7,2% населення), що на 8 тис. більше ніж попереднього сезону.

Всього в області проти грипу вакциновано понад 2,5 тис. осіб, із них 55% — це особи із групи ризику  (персонал медичних закладів, діти віком від 6 міс.  до 5 років, особи з хронічними захворюваннями, особи віком понад 65 років).

Щоб захистити себе та своїх близьких у сезон захворюваності на грип та гострі респіраторні захворювання, фахівці радять дотримуватися простих правил:

 • уникайте/зведіть до мінімуму контакт із людьми, у яких є симптоми респіраторного захворювання;
 • тримайтеся на безпечній дистанції від інших;
 • надягайте маску;
 • пам’ятайте про етикет при кашлі: прикривайте ніс і рот згином ліктя або серветкою під час кашлю або чхання;
 • часто мийте руки водою з милом, якщо мило і вода недоступні, використовуйте деззасіб. Це особливо важливо після дотику до поверхонь або предметів загального користування та тих, які можуть бути забруднені краплями;
 • не торкайтеся до очей, носа й рота — таким чином поширюються мікроби;
 • очищайте, дезінфікуйте поверхні і предмети, які можуть бути забруднені мікробами;
 • віруси не люблять свіже повітря, тому частіше провітрюйте приміщення, робіть вологе прибирання;
 • харчуйтеся збалансовано, вживайте достатню кількість вітамінів, мікро- та макроелементів;
 • одягайтеся відповідно до погоди і тримайте ноги в теплі;
 • дотримуйтесь нормального режиму дня;
 • ведіть здоровий спосіб життя.

Найкраща профілактика грипу — це вакцинація. Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною й ефективною. Особливо важливою вакцинація є для людей із груп ризику, оскільки вона значно збільшує шанси цих людей запобігти смертельним наслідкам хвороби.

Якщо відчули симптоми захворювання, негайно звертайтеся до сімейного лікаря й не займайтеся самолікуванням.