Роз’яснили скільки любомльчанам доведеться платити за електроенергію

28 грудня 2020 року Постановою Кабінету Міністрів України №1325 було затверджено фіксовані ціни на електричну енергію для побутових споживачів. Відтак, ціна на електричну енергію для побутових споживачів з 1 січня до 31 березня 2021 року становить 1,68 грн з ПДВ незалежно від обсягу споживання. Щодо тарифів, які  застосовуватимуться після цього періоду, будуть прийняті інші рішення, – пояснюють в облдержадміністрації.

Окрім того, припинили свою дію й пільгові тарифи для наступних категорій споживачів: для житлових приміщень, обладнаних електроопаленням; для багатодітних сімей, прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу; для населення, яке проживає в 30-кілометровій зоні атомних електростанцій; для гуртожитків. Однак, Уряд розробляє  та в найближчий час прийме механізм, який передбачає відшкодування витрат на оплату за електричну енергію для окремих пільгових категорій споживачів.

Поряд з цим, продовжують діяти тарифні коефіцієнти (двозонні, тризонні) для населення, у якого наявний облік споживання електроенергії за періодами часу, тобто нічна енергія може бути вдвічі або втричі дешевшою за денну.

Уряд розробив та в найближчий час прийме механізм, який передбачає прямі виплати людям у яких встановлено електроопалення.

Це будуть прямі виплати (можливо одразу на банківську картку) без прив’язки до того, які у людини доходи. Ці виплати повністю компенсують те зростання тарифу, яке відбулося з 1 січня.