У Вишнівській громаді вшанували пам’ять Героїв Крут

29 січня 1918 року відбулася надзвичайно трагічна подія в українській історії – бій під Крутами, який набув для українського народу символічного значення, став легендою, прикладом героїзму і жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну Україну.

На вшанування пам’яті героїв працівниками структурних підрозділів КЗ «Центр КМЕВС» були проведені інформаційно-просвітницькі заходи. Про це йдеться на сайті Вишнівської громади.

В бібліотеці села Висоцьк проведено Годину – реквієм «… На Аскольдовій Могилі України цвіт», присвячену страшним подіям січня 1918.

А чи зробила б так сьогоднішня молодь? Чи готова вона понести втрати за можливо краще життя в майбутньому? Над цими питаннями замислились і висловлювали свої думки учні 10 класу Штунської ЗОШ І-ІІІ ст. під час години вшанування «Крути : трагедія, подвиг, пам’ять», яка відбулась  у бібліотеці села Штунь. Працівники ж Хворостівського сільського будинку культури та бібліотеки села Хворостів спільно провели інформаційну хвилину  «Бій вкарбований у вічність», учасники заходу також мали можливість побачити тематичну виставку з ідентичною назвою.

Пізнавальним був урок патріотизму: «Згадаймо юність , що горіла в Крутах» в бібліотеці села Римачі, учасниками якого стали учні місцевої школи.

З нагоди 103 річниці вшанування пам’яті героїв Крут у бібліотеці села Вишнів була проведена інформаційна хвилина «Пам’ятай про Крути» та година мужності «Квіти у полі, там де Крути…» в клубі с.Ладинь. Працівники Радехівського сільського будинку культури підготували проймаючий відеокаст «Герої Крут – герої українського народу».

Крім того, в бібліотеках громади оформлені книжкові виставки з нагоди трагічної події в історії України…

Подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі. Ця героїчна й водночас трагічна подія знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов’язку — боронити її.