Четверо учасників — четверо призерів: юні любомльські музиканти здобули нагороди на обласному конкурсі

Нещодавно учні Любомльської музшколи успішно виступили на  обласному конкурсі виконавців на духових та ударних інструментах імені Анатолія Тиможинського — знаного на теренах Волині музиканта, заступника директора колишнього Волинського училища культури і мистецтв (нині це коледж).

У конкурсі брали участь 84 юні музиканти з 18 мистецьких шкіл області. Конкурсанти змагалися у двох номінаціях — мідні духові та ударні  інструменти (45 учасників) і дерев’яні духові інструменти (39 учасників), а також були поділені на дві вікові групи: до 12 років включно і старші.  Журі визначило високий виконавський рівень, технічно-образну складність репертуару.

Щодо наших учасників, то попередньо проводився відбір на рівні музичної школи, потім — кущовий етап у Володимирі-Волинському. У ньому брали участь шестеро представників Любомльщини, четверо з них потрапили до заключного (обласного) туру. Приємно, що всі вони стали призерами.

Зокрема, вихованці викладача Олександра Шоцького Єва Латковська (кларнет) і Дмитро Кликоцюк (валторна) у своїх вікових категоріях посіли відповідно перше і друге місця.

До числа призерів потрапили й учні Юрія Шеменюка: Олександр Коцура переміг серед саксофоністів, а кларнетист Олександр Думало зайняв третє місце.

Дітей нагородили дипломами організаторів — обласного управління культури, з питань релігій та національностей, обласного науково-методичного центру культури,  Волинського фахового коледжу культури і мистецтв імені І. Стравінського. Також були відзначені й наші концертмейстери Тетяна Демчук та Ірина П’ятковська. Окрім того, Олександр Коцура отримав грамоту за краще виконання твору українського композитора. На завершення також варто згадати й про той факт, що володарем гран-прі став кларнетист Луцької музшколи №2 Едуард Березовський — вихованець нашого земляка Олега Клейзуна, який свій шлях у професії починав з учня у музичній школі Любомля, а нині є викладачем одразу у кількох навчальних закладах: обласному коледжі культури й мистецтв, Луцької музшколи № 2 та інституту мистецтв Волинського національного університету.

«Звісно ж, шлях до подібних здобутків пролягає крізь наполегливу працю і викладачів, і юних музикантів, — каже Олександр Шоцький. — Все йде від найменшого: перші заняття, перші маленькі концерти. Скажімо, нещодавно згідно плану відділу духових та ударних інструментів нашої музшколи   відбувся тематичний концерт «А у нас завзято грають на кларнеті і трубі». Участь у ньому взяли 16 юних музикантів, які відвідують духовний відділ — переважно молодші учні, які ще фактично не мають досвіду виступів, а для декого це взагалі був дебют. Головна мета таких заходів — досвід, якого набувають діти на довгому шляху до великої сцени».

Микола СЕРГІЄНКО.