Тисячі вірян спостерігали за сходженням Благодатного вогню

На відміну від минулого року, цьогоріч перед Великоднем за сходженням Благодатного вогню у храмі Гробу Господнього могли спостерігати 2,5 тисячі вірян, – повідомляє ВВС Україна.

Проте щоб потрапити до храму, вони повинні були мати свідоцтво про вакцинацію або негативний тест на Covid-19.

У 2020 році через пандемію і жорсткий карантин в храмі були лише Єрусалимський патріарх та кілька священників.

Разом із тим, до пандемії на сходження Благодатного вогню збиралося приблизно у чотири рази більше прочан.

Через нещодавню трагедію, коли в тисняві на релігійному святі Лаг ба-Омер в Ізраїлі загинули 45 людей, безпеку прочан у старому Єрусалимі охороняють понад тисяча поліцейських.

Кожного року напередодні православного Великодня у кувуклії – капличці над місцем погребіння Ісуса Христа – під час молитви Єрусалимського патріарха сходить Благодатний вогонь.

Після цього патріарх передає його вірним, які збираються в храмі.

Попри карантинні обмеження, влада Ізраїлю дозволила прибути за вогнем літакам із 11 країн – України, Білорусі, Польщі, Болгарії, Греції, Грузії, Кіпру, Молдови, Румунії, Казахстану та Росії.

Сходження Благодатного вогню

Вже ввечері суботи Благодатний вогонь буде доставлений до України.

У Києво-Печерській Лаврі заявили, що після святкового богослужіння парафіяни зможуть віднести частинку Благодатного вогню додому в лампадках.

Проте міністерство охорони здоров’я України закликало вірян дотримуватися встановлених обмежень щодо соціальної дистанції, не святити паски “родинами”, а людям похилого віку утриматися від участі у святкових службах в храмах.