«Особлива мама особливої дитини»

Бути Мамою — це, безумовно, велике щастя і любов. Але бути мамою дитини з особливими потребами — це ще й цілодобова робота: 24 години на добу 7 днів на тиждень, без вихідних та відпусток. Це робота над собою, щоб бути сильною, терплячою і справедливою. Це робота з дітьми,  спрямована на їх розвиток і соціалізацію. Це постійні пошуки спеціалістів, ефективних методик  реабілітації та медикаментів. Це сумніви і переживання про те, чи все робить для того аби її дитина була щасливою, здоровою, самостійною, успішною…

І дуже часто у цьому коловороті життя «особлива» мама забуває, що вона вродлива, успішна, любима і зобов’язана бути щасливою, щоб мати ресурс дарувати щастя своїй сім’ї і дітям.

— Життя матусь з особливими дітками  проходить у постійному стресі і боротьбі за здоров`я і благополуччя своїх кровиночок. Вони водночас сильні та ніжні, хоробрі та сором`язливі, стійкі та вразливі жінки, — розповідає директорка Любомльського інклюзивно-ресурсного центру Валентина Богдан. — Власне, задля того, аби привернути увагу суспільства до таких мам, які щодня стикаються з безліччю проблем, мужньо ведуть боротьбу за здоров‘я своїх діток і люблять їх понад усе, ми за підтримки голів Любомльської, Вишнівської та Рівненської територіальних громад організували для них цей особливий день, спогади про який будуть зігрівати у непростих щоденних буднях. Головне, що ми отримали взамін, — це вогники щастя в очах матусь. Приємно, що того дня посмішки не сходили з їхніх облич.

До участі у благодійній акції запросили перукарів та візажистів.  Й доки вони «чаклували» над мамами, перетворюючи їх у справжніх кінозірок або ж зірок естради, фахівці центру займалися з дітками, підготувавши для них цікаву й змістовну розважальну програму. Жінки бодай на кілька годин змогли відволіктися від клопотів, поспілкуватися за чашечкою чаю.

 

У спеціально облаштованій фотозоні всі охочі мали нагоду безкоштовно скористатися послугами професійного фотографа. До слова, під завісу акції, коли мамам зробили зачіски й нанесли макіяж, вони сфотографувалися зі своїми дітьми, аби мати згадку про гарно проведений день.

Надамо ж слово учасницям акції.

— В інклюзивно-ресурсний центр їздимо вже третій рік, — розповідає пані Юлія. — У сина були проблеми з мовленням. Нині ж завдяки досвідченим фахівцям спостерігається відчутний прогрес. Син почав розмовляти цілими реченнями, хоча раніше говорив по одному слову. Дуже рада, що такий центр є, тут реально допомагають особливим діткам.

— У моєї онучки схожа проблема, — долучається до розмови Олена Володимирівна. — Коли ж почали приводити її сюди, поміж діток, справи пішли на краще, дівчинка стала краще розвиватися, стала більш комунікабельною, впевненішою в собі.

— Насамперед, хотілося би привітати всіх мамочок зі святом і побажати здоров’я, радості і позитиву в кожному дні, терпіння і невичерпного натхнення у вихованні діточок, щоб вкласти в них все найкраще, — каже пані Яна, чий маленький син теж є відвідувачем центру. — Щодо сьогоднішнього свята, то, звичайно, від таких подій лишаються тільки приємні враження, бо це можливість і для  діток, і для мам розбавити і відволіктись від буденності, порадіти і відпочити. Адже мами діток з особливими потребами як ніхто потребують підтримки і допомоги. І якщо чесно, то просто мужність цих жінок вражає. Приємно бачити, коли починають світитись очі і на обличчі з’являється посмішка від гарної зачіски, від того, як гарно нанесли макіяж, від приємного спілкування та просто чудово проведеного часу. І, звичайно, величезна вдячність директору Валентині Володимирівні  та колективу інклюзивно-ресурсного центру не тільки за таку круту ідею і організацію свята, бо це дуже клопітка робота і не кожен погодиться на таке піти, а й взагалі за їхню відданість і любов до діток і своєї справи в цілому. Це відчувається і цінується! Дякую і від себе, і від імені матусь за свято і гарний настрій, а усім діткам — міцного здоров’я!

ДО РЕЧІ:

— З великою вдячністю хочемо згадати про тих, без кого не вийшло б втілити наші задуми, — каже Валентина Богдан. —  Це люди, які щиро і безкорисливо робили все, аби забезпечити мамам гарний настрій і залишити чудові спогади про собливий День матері: майстриня зачісок Оксана Сущик (перукарня «Ксена»), перукар КУ «Територіальний центр соціального обслуговування» Таїса Федосєєва. Майстрині візажу: Валерія Карпук, Катерина Квартюк, Оксана Верещук, квітові магазини «Світлана» (Світлана Кратюк), «Тюльпан» (Людмила Смолинець), декоратор фотозони Ольга Горщарук (магазин «Повітряна кулька»), фотограф Тетяна Васковець.