Пацієнти можуть отримати медичну допомогу у приватних клініках безоплатно

Пацієнти можуть отримати медичну допомогу у приватних медзакладах безоплатно. За це заплатить Національна служба здоров’я, якщо медичний заклад має договір з НСЗУ.

Про це йдеться на Урядовому порталі.

Нині в країні 271 приватний медзаклад і понад 500 лікарів-ФОП мають договори з НСЗУ. Це майже 25% надавачів медичних послуг, які працюють з НСЗУ. Усі вони надають медпослуги безоплатно і в повному обсязі в межах пакетів, за якими вони уклали контракти.

Як отримати безоплатну медичну допомогу в приватному закладі?

В приватному закладі пацієнт може отримати як первинну, так і спеціалізовану медичну допомогу.

По-перше, пацієнт може укласти декларацію з сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром, який працює як ФОП або працює у приватному медзакладі.

Нині первинну медичну допомогу надають 228 приватних закладів та 528 лікарів-ФОП за договором з НСЗУ. Найбільше приватних надавачів на первинці в Одеській області – 74, у Дніпропетровській – 73 та у Львівській – 61.

Загалом з квітня цього року НСЗУ виплатила приватним закладам понад 451 млн грн за первинну медичну допомогу, які пацієнти отримали безоплатно.

Щоб отримати медичну послугу у приватному закладі на спеціалізованому рівні безоплатно пацієнту потрібно отримати електронне направлення у сімейного лікаря, який також може працювати як ФОП чи у приватній лікарні. З електронним направленням пацієнт обирає приватний заклад, який надає потрібну йому медичну послугу і має договір з НСЗУ за цим пакетом.

 

Спеціалізовану медичну допомогу за договором з НСЗУ надають 87 приватних та 13 лікарів-ФОП.

Загалом з квітня цього року приватні медзаклади отримали від НСЗУ понад 229 млн гривень за спеціалізовану медичну допомогу пацієнтам.

Які медичні послуги можна отримати в приватному медзакладі?

Які саме послуги приватний медичний заклад надає безоплатно – залежить від того, за якими пакетами медичних послуг він має контракт з Національною службою здоров’я.

Приватні заклади мають з НСЗУ угоди за такими напрямами:

 • Надання медичної допомоги дорослим та дітям в амбулаторних умовах – 57 закладів.
 • Пріоритетні амбулаторні послуги з раннього виявлення онкозахворювань – 55 медзакладів.
 • Вакцинація проти COVID-19 – 51 приватний медзаклад і 14 лікарів ФОП.
 • Хірургічні операції – 14.
 • Супровід та лікування пацієнтів з туберкульозом на первинному рівні – 5 приватних закладів та 5 лікарів-ФОП.
 • Послуги з реабілітації пацієнтів – 8.
 • Гемодіаліз – 7 заклади.
 • Діагностика, лікування та супровід осіб із вірусом імунодефіциту людини (та підозрою на ВІЛ) – 2 заклади.
 • Ведення вагітності в амбулаторних умовах – 5.
 • Допомогу пацієнтам з онкологією – 6.
 • Медична допомога при інсульті – 2.
 • Лікування інфарктів – 2.
 • Стаціонарна медична допомога пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, яка надавалася протягом квітня-травня 2021 р. – 1 заклад.

Загалом з квітня НСЗУ виплатила приватним медзакладам понад 700 млн грн за надані послуги пацієнтам.

Які саме приватні заклади підписали договір з Національною службою здоров’я можна перевірити на сайті НСЗУ в розділі «Е-дані» на дашборді «Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій».

Щороку приватних закладів, які підписують договір з НСЗУ, стає більше. Така співпраця наближає медичні послуги до українців та підвищує якість їх надання завдяки конкуренції за пацієнта.