Сесія «без базару»

Чергове пленарне засідання депутатів Любомльської міської ради, яке відбулося минулого четверга пройшло доволі злагоджено і конструктивно. «Без базару», – констатував один із народних обранців.

Сприяла цьому попередня робота у постійних комісіях та на колегії міськради. Там же було вирішено доповнити заздалегідь сформований порядок денний із 12 питань ще двома.

Відтак, заслухавши депутатські запити і звернення присутні прийнялися за господарські справи. Цього разу вони стосувалися галузі освіти і культури. Зокрема коригування зазнали штатні розписи чотирьох навчальних закладів: Любомльських першої та другої шкіл, Куснищанського ліцею та Скибської гімназії. В останній через малу кількість учнів була ліквідована посада педагога організатора.

Натомість галузь культури, хоча й опосередковано, але поповнилася додатковими працівниками. До штатного розпису Любомльського краєзнавчого музею додали чотирьох кочегарів та завгоспа, які опікуватимуться роботою котельні, яка до цього була у господарському віданні міської ради.

У зв’язку із нововведеннями у законодавстві депутати внесли зміни до свого рішення про роботу Інклюзивно-ресурсного центру та продовжили контракт терміном на три роки його директорці Валентині Богдан.

Також були прийняті доповнення до місцевих програм забезпечення особистої безпеки громадян та безпеки дорожнього руху і захисту населення від надзвичайних ситуацій. Що стосується першої, то в депутатів виникло чимало дискусійних питань обговорення яких здійняло масу емоцій. Вгамувати їх вдялося пропозицією заслухати керівників правоохоронних структур під час наступного пленарного засідання.

А ось під час розгляду питання щодо зміцнення матеріально-технічної бази Державної казначейської служби у Любомльському районі (банківська установа назву ще не змінювала) заперечень не виникало. Тут депутати погодилися виділити кошти на закупівлю нового комп’ютерного обладнання та ремонту приміщення казначейства взамін на передачу для потреб громади будівлі колишнього банку «Україна», яке належить Держказначейслужбі.

Після цього депутати плавно перейшли в режим корегування цьогорічного бюджету громади. Вільні лишки, які склали майже 3 млн грн. розділили наступним чином: 254 тис грн – відділу культури; відділ освіти -328 600 грн; міськрада – 1 677 200 грн; реалізація програм та заходів – 688 460 грн.

В «різному», відповідаючи на запитання депутатів міський голова Роман Ющук інформував про роботу Любомльського ринку. «В нинішнього підприємства, яке орендує площі і обслуговує ринок закінчився договір оренди. Його продовження чи укладення нового потрібно проводити через електронний аукціон. Поки він не відбувся господарчу діяльність буде здійснювати нинішнє підприємство ТзОВ «Любомль ринок». З ними укладено відповідний тимчасовий договір. За результатами аукціону стане відомо того, хто обслуговуватиме ринок – нинішня організація чи нова. В будь-якому випадку на роботі підприємців це не позначиться. Тим більше закривати ринок чи переносити його ніхто не збирається», – констатував очільник громади.