Пояснили чому зросли ціни

За даними Державної служби статистики України, у вересні 2021 року споживча інфляція в річному вимірі прискорилася до 11% (із 10,2% у серпні). У місячному вимірі ціни зросли на 1,2%.

Про це йдеться в коментарі Національного банку, передає ТСН.

Що підштовхувало ціни вгору минулого місяця:
– високі ціни на світових товарних ринках, у тому числі на енергоресурси;
– стійкий споживчий попит та підвищення виробничих витрат бізнесу на сировину, енергію та оплату праці. Через це дорожчали як продукти харчування, так і послуги;
– вересень у 2021 році був значно прохолоднішим, ніж у минулих роках. Гірші погодні умови стали додатковою причиною подорожчання деяких продуктів, зокрема яєць та молока.
Що навпаки стримувало зростання цін:
– більший врожай окремих продуктів харчування (перцю, яблук, кавунів);
– зміцнення гривні, яке стримувало подорожчання товарів зі значною компонентою імпорту (чаї, кава, спеції, морепродукти) та фармацевтичної продукції, а також сприяло здешевленню одягу, взуття, медичних товарів та автомобілів у річному вимірі.
– дія річних контрактів на газ для населення та обмеження торговельної націнки продавців палива.
«Фактична споживча інфляція виявилася нижчою за прогноз, опублікований в Інфляційному звіті за липень 2021 року», – йдеться в повідомленні.
Регулятор зазначає, що пік зростання споживчих цін для українців припаде на вересень-жовтень 2021 року. Надалі інфляція почне сповільнюватися й знизиться наприкінці року до однознакового рівня.