Акцію протесту

влаштували у міжнародному пункті пропуску «Ягодин» перевізники, які займаються міжнародними перевезеннями. Сьогодні майже півсотні вантажівок рушили сюди з села Княгининок, повідомляє «Суспільне».

Як розповів один з організаторів акції, представник громадської організації «Перевізники західного регіону» Андрій Ткачук, водії та перевізники вимагають збільшення дозволів від Польщі на міжнародні перевезення вантажів.

«Це мирна акція. Ми не плануємо перешкоджати руху чи перекривати дороги. Ми хочемо, щоб влада розглянула нашу ситуацію», — говорить Андрій Ткачук.

Перевізник пояснює: міжнародні перевезення між двома країнами Польщею та Україною зупинилися ще у липні, коли скінчилися виділені Польщею універсальні дозволи на перевезення. Транзитні дозволи, з якими перевізники перетинали кордон із Польщею та везли продукцію в інші країни ЄС, закінчаться орієнтовно за тиждень.

«За домовленістю з Польщею мало б бути 200 тисяч дозволів для українських перевізників. Насправді цього року ми мали їх всього 160 тисяч. Це зовсім не покриває потреби наших перевізників імпортерів та експортерів. Страждає і бізнес і економіка нашої країни», — каже Андрій Ткачук. Додає: чиновники, на його думку, ігнорують проблему.

Таким чином, зі слів організатора акції, перевізники хочуть привернути увагу влади обох країн.