ID-картки – це зручно: жителів Любомльщини закликають вчасно оформлювати документи

По-перше, новий електронний документ поєднує в собі сучасний дизайн та високий рівень захисту від підроблення;
По-друге, за допомогою такого документа громадяни можуть із зручністю користуватися електронними сервісами, що поступово запроваджуються в різних сферах;
По-третє, можливість безперешкодного використання її для перетину державного кордону України для подорожей  до Грузії та Туреччини.
В четверте, у додатку “Дія” запрацювали електронні паспорти. Е-паспорти дозволять не носити з собою ID-картки та витяги з неї.
Цифрові документи можна застосовувати: під час подорожі літаком та поїздом; для підтвердження віку;
для отримання поштових послуг; для підтвердження особи у правоохоронних органах; для отримання послуг зв’язку; для отримання держпослуг у додатку “Дія”; для банківських операцій; для готельних послуг.
Як оформити ID-картку: поради
ID-картка – самодостатній документ, який посвідчує особу та підтверджує громадянство України, і виготовляється з 14 років.
Документ має вигляд пластикової картки з безконтактним електронним носієм, на якому зберігаються біометричні дані власника, зокрема, цифрова фотографія, підпис та відбитки пальців. Тобто ніхто, крім власника ID-картки, не зможе нею скористатися, порівняно з паспортом громадянина України у вигляді книжечки.
На ID-картці є вся необхідна інформація про людину: назва держави, П.І.Б. українською мовою та латинською транслітерацією, стать, дата народження, місце народження, відцифроване зображення обличчя, підпис власника картки, номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі, ідентифікаційний код, номер ID-картки, дата видачі та закінчення терміну дії, а також код уповноваженого органу на видачу документа.
Документи, які потрібно надати для оформлення ID-картки після досягення 14-річного віку:

  • свідоцтво про народження;
  • оригінали документів, що підтверджують громадянство та посвідчують особу батьків або одного з них, які на момент народження перебували у громадянстві України (для підтвердження факту належності особи до громадянства України);
  • документи, що підтверджують відомості для внесення додаткової змінної інформації до безконтактного електронного носія та у паспорт: про місце проживання — довідку органу реєстрації встановленого зразка (форма №13);
  • довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб — платників податків або повідомлення про відмову від його прийняття (за наявності).  Оформлення цієї довідки можна здійснити одночасно з подачею документів на оформлення ID-картки, повідомивши працівника територіального підрозділу ДМС (послуга ID-14).

Якщо ви бажаєте отримати новий сучасний документ – ID-карту, це можна зробити у Любомльському відділі   УДМС у Волинській області за адресою: м.Любомль, вулиця Б.Хмельницького, 6. Слід зауважити, що оформлення першого паспорта – безкоштовне.

Графік прийому громадян:

вівторок, четвер,  – з 08.00 до 17.00
середа, п’ятниця – з 09.00 до 18.00
субота – з 08.00 до 15.45
Перерва – з 12.00 до 12.45

Записатися в чергу громадянин України може особисто через термінал, встановлений в приміщенні відділу, або  через веб-сайт Державної міграційної служби (ДМС), https://dmsu.gov.ua/ .