Провісник Божий

З усієї історії існування світу видно, що доля людства та українського народу зокрема, тісно пов’язана із Воєводою Сил Небесних — архистратигом Божим Михаїлом, який завжди допомагав тим, хто шанує і любить Істинного Бога. Сьогодні християни вшановують святого архистратига Михаїла. Священне Передання вказує нам на те, що він разом з ангельським військом ще перед створенням видимого світу переміг та скинув з Неба найсвітлішого на той час ангела — Люцифера за те, що той загордився і разом з  частиною ангелів повстав проти Бога, захотівши бути як Бог.

Старозавітна Біблійна історія описує для людей всіх поколінь дуже багато прикладів, де архангел Михаїл допомагав боговибраному ізраїльському народові та окремим його представникам. В часи Нового Завіту християни теж відчували благодатну допомогу цього Провісника Божого. Ми знаємо багато різноманітних чуд архистратига, одним із яких є чудо в місті Хонах, де він своєю силою врятував християнську громаду та їхній храм, який розлючені язичники, змінивши русло двох річок, хотіли затопити водою.

Християнський світ полум’яно любить та шанує архистратига Божого Михаїла. Ця любов споконвіків полум’яніє і в серцях українського народу. Наші предки, від благодатного часу просвічення їх світлом Христового вчення, обирали Воєводу Сил небесних за свого покровителя, будуючи на його честь храми, до жертовників яких вони приносили свою віру, надію, любов… І ці чесноти ріднили їх з Богом, з невидимим світом Ангелів та Святих, що від віку угодили Богові!

Вшановують цього святого і на теренах нашого краю: для жителів Олеського та Зачернецького старостинств та частини Любомля 21 листопада — престольне свято.

Прояв архистратижої опіки над українським народом ми вбачаємо в тому, що славні українські козаки, ідучи захищати свій народ від різних зовнішніх ворогів, разом з хоругвою Покрови Пресвятої Богородиці, несли образ Михаїла і часто поверталися переможцями. Бажаючи безперестанного Михайлівського покровительства над собою, український народ віддав свій стольний град Київ в опіку архистратига, і він постійно опікується цим народом. Це він своїм вогненним мечем відбивав від нашої держави різних ворогів! Це він захотів щоб наша Україна без кровопролиття стала незалежною! Це він відбудовує зруйновані та будує нові собори, монастирі, храми, в яких би ми могли через молитви, покаяння та Причастя ставати рідними Богові, ріднити з Ним своїх дітей, внуків та правнуків, які в наші часи дуже часто віддаляються від Нього. Саме це віддалення від Бога є причиною тих негараздів та скорбот, які ми, українці, переживаємо у сьогоденні.

Отже, маючи над собою щит та полум’яний меч Божого архистратига, приходьмо до його ікони, приносьмо до неї свої подяки за все, що ми через нього отримали від Бога; приносьмо свої почуття любові до Бога, віри та надії на подальше піклування за нас перед Господом; приносьмо до цієї ікони свої щирі сльози покаяння за свої гріхи та гріхи минулих поколінь, для того щоб той вогненний меч не повернувся проти нас, і щоб ми не були знищені з лиця землі так, як часто були знищені нечестиві народи, непокірні перед Богом. В цьому нехай допомагає нам святий архистратиг Божий Михаїл разом із своїм Воїнством Небесним, а ми будемо молитися до нього, промовляючи: «Святий архистратиже Божий Михаїле з усіма небесними силами, моли Бога за нас грішних!».