Національний інститут памяті: “Як говорити з дітьми про голод”

Щороку у четверту суботу листопада Україна і світ вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років. Цьогоріч – це 27 листопада.

У фокусі інформаційної кампанії до 88-х роковин Голодомору – діти, як найвразливіша категорія жертв сталінського геноциду. А також, те, як розмовляти з сучасними дітьми та підлітками про Голодомор, щоб не травмувати, але водночас передати пам’ять про трагедію наступним поколінням.

Половина загиблих внаслідок Голодомору – діти та підлітки. Геноцид 1932–1933 років забрав життя орієнтовно 1,5 мільйона дітей віком до 10 років. На жахливих втратах серед цієї найвразливішої категорії суспільства внаслідок сталінської політики звертає увагу вулична соціальна реклама, яку розробив Український інститут національної пам’яті. Інститут надав банери для поширення в регіонах. Також усі охочі можуть завантажити соціальну рекламу у форматах для друку та соціальних мереж для безкоштовного поширення. Автор плакатів соціальної реклами Костянтин Поліщук.

Ліворуч колаж з фото жертв Голодомору у вигляді свічки, праворуч напис Голодомор 1932–1933, діти – найчисленніші жертви Голодомору, пам'ятаємо

23 листопада у межах кампанії Український інститут національної пам’яті провів круглий стіл: «Як говорити з дітьми про Голодомор». ПРЕСРЕЛІЗ.

Також упродовж двох тижнів на сторінках інституту у соціальних мережах Facebook, Instagram, Twitter та каналі «Історія і пам’ять» у телеграмі оприлюднюються інформаційні матеріали про Голодомор та історії дітей, що постраждали від геноциду.

27 листопада, о 16:00, закликаємо всіх традиційно запалити свічки у вікнах осель та на пам’ятних місцях у ваших містах і селах і таким чином вшанувати мільйони вбитих голодом українців. Нагадаємо, що традицію вшановувати жертв Голодомору засвіченою у вікні свічкою започаткував Джеймс Мейс. Американський історик у 1986–1987 роках очолював Комісію Конгресу США зі збору свідчень очевидців голоду. Джеймс Мейс став одним із героїв проєкту УІНП та UA:Перший Люди правди.

Цього року виповнюється 100 років від часу першого масового голоду в Україні 1921–1923 років та 75 років від масового голоду 1946–1947 років. Український інститут національної пам’яті оприлюднив короткі ролики, щоб нагадати про два масові голоди, жертвами яких стали сотні тисяч українців.