Об’єднають і створять мультифункціональні медичні центри

«Волинський медичний центр онкології» стане структурним підрозділом медичного центру на базі Волинської обласної клінічної лікарні, а обласна психлікарня стане частиною центру психіатрії і терапії залежностей. Відповідні рішення ухвалили депутати обласної ради під час сесії, повідомляють на сайті обласної ради

Начальник відділу з питань управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області та землями комунальної власності виконавчого апарату обласної ради Михайло Імберовський, зазначив, що рішення про об’єднання онкоцентру та обласної клінічної лікарні дозволить залучити кошти на розвиток обох закладів.

«Державна програма забезпечення онкології новим обладнанням згорнута. Нового лінійного прискорювача, на який область сподівалася, не буде. В нашому онкоцентрі є один лінійний прискорювач, який досить зношений, – зазначив Михайло Імберовський. – Але в новій програмі створення великих потужних медичних центрів на базі обласних лікареньпередбачена закупівля обладнання, в тому числі і онкологічного». Він наголошує, що в рамках реорганізації закладу про скорочення медперсоналу не йдеться. Скасовується лише посада керівника онкоцентру.

Така ж ситуація і щодо психіатричної лікарні. Зокрема, депутати вирішили приєднати її до «Волинського медичного центру терапії залежностей».

«Нічого не змінюється для лікарів і пацієнтів – люди будуть лікуватися, а лікарі матимуть роботу. Таке укрупнення дозволить залучити кошти з державного бюджету на розвиток», — пояснює Михайло Імберовський.

В державному бюджеті на 2022 рік вже передбачені значні суми коштів на фінансування будівництва і реконструкції медичних центрів третього рівня. Планується. Що вже наступного року масштабна реконструкція розпочнеться в обласній клінічній та обласній дитячій лікарнях.

Депутати проголосували за обидва рішення.