Полякам – тести, Україні – гроші

Із 15 грудня Польща посилила вимоги до перетину кордону. Тепер, крім сертифікату про повну вакцинацію від коронавірусу, від подорожувальників вимагають негативний ПЛР чи антиген-тест на ковід, зроблений не пізніше, ніж за 24 години до перетину кордону. Він повинен бути польською або англійською мовами.

В зв’язку із цим в пункті пропуску «Ягодин» значно загострилася ситуація із перетином кордону. Багатьом подорожуючим прийшлося чекати допоки вирішиться ситуація із проходженням самої процедури здачі тесту, а потім нервувати чи встигнуть вони перетнути кордон за 24 години. Над вирішенням проблеми, зі слів начальника Волинської митниці Артема Гузя під час сьогоднішнього брифінгу  у пункті пропуску працювали спільними зусиллями – керівництво митниці, прикордонної служби та облдержадміністрації. На сьогоднішній день в Ягодині працювало дві мобільні лабораторії, щоправда приватні, тому й цінили свої послуги на власний розсуд: спочатку 500 гривень, потім 650.

Натомість головний санітарний лікар Волині Наталія Янко під час цього ж брифінгу запевнила, що їх служба осторонь цієї проблеми не залишиться і вже буквально ввечері направить сюди свої мобільні бригади. Відтак, ПЛР-тест, в тому числі й на наявність антитіл, буде вартувати 300 гривень. Крім цього його можна буде пройти перед самою поїздкою у найближчих містах: Ковелі, Володимирі, Любомлі та інших.

«В першу чергу це стосується тих, хто подорожує легковими автомобілями чи автобусом, адже як таких черг цього транспорту в пункті пропуску немає, а пропускна спроможність тут більша – пояснює начальник митниці. – Щодо вантажівок: на порядок складніше. Їх оформлення займає більше часу, а враховуючи, що черга дещо збільшилася, в зв’язку із нововведеннями, можуть бути випадки, коли водії не встигатимуть у зазначений термін. На разі це траплялося один-два рази. Я думаю за день-другий ситуація покращиться, зрештою зараз ми тільки починаємо напрацьовувати деякі механізми з польською стороною».

Слід зауважити, що за попередньою інформацією такий пропускний режим з Польщею триватиме до 31 січня. Стосується він всіх країн, які не входять до Євросоюзу. Таким чином наші сусіди хочуть зменшити ризик поширення вірусу під час Новорічно-Різдвяних свят.

Нагадаємо, у Польщі посилили загальні карантинні обмеження: ліміт перебування відвідувачів у ресторанах, готелях і спортклубах знизили на 30%, а дискотеки та нічні клуби зачинили. З 20 грудня до 9 січня всі польські школярі перейдуть на дистанційне навчання.

Станом на 15 грудня у Польщі на коронавірус захворіли 3,9 млн мешканців, із яких 89 тис. померли, а понад 3,3 млн – вилікувались. Водночас вакцинувались від ковіду майже 55% дорослого населення Польщі.