«Гуманітарка» виявилась контрабандою

Любомльський районний суд оштрафував керівника бельгійської некомерційної організації за спробу незаконно ввезти в Україну майже 4 тонни нового одягу. За порушення митних правил він повинен сплатити понад 4 млн гривень. Відповідну постанову виніс Любомльський районний суд, повідомляє «Сила правди».

28-го вересня 2019 року некомерційна організація «Wereld Missie Hulp» ввозила в Україну через митний пост «Ягодин» гуманітарний вантаж: вживані одяг, взуття, ходулі, іграшки, візки та ковдри.

Згідно з товарно-супровідними документами, які співробітникам Волинської митниці надав водій-перевізник, вантаж призначався Міжнародному благодійному фондові «Сприяння розвитку медицини», зареєстрованому у Києві. Загальна маса речей становила 16,6 тонни, а вартість – 4 150 євро.

Після повного огляду багажу митники виявили майже 8 тисяч одиниць незадекларованого товару: 665 штук блуз та курток, 85 пар взуття, 4 499 жилеток, сорочок, рукавиць, 633 кепки, 1 800 парасольок та 125 ременів без ознак використання і з етикетками виробника. Загальна маса цього краму сягала 3 тонн 750 кілограм, а вартість – понад 4 мільйонів 68 тисяч гривень. Ці речі намагалися незаконно імпортувати в Україну.

Співробітники слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Волинській області відкрили провадження за статтями 15 (Замах на кримінальне правопорушення) та 212 (Ухилення від сплати податків, зборів, обов’язкових платежів) Кримінального кодексу України.

Однак у вересні цього року справу закрили у зв`язку з відсутністю складу кримінального правопорушення.

«Підставою такого рішення стала та обставина, що з огляду на встановлену експертну вартість товару в 4 068 405 гривень розмір належних до сплати митних платежів не становив кримінально караного розміру»,  –  йдеться у судових документах.

Натомість на керівника «Wereld Missie Hulp» бельгійця Вім Сміт Георга склали постанову про адміністративне правопорушення за статтею 483 Митного кодексу України.

На судове засідання іноземець не з’явився, хоч належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи.

Суддя Степан Чишій визнав його винним у вчиненні правопорушення та призначив штраф на суму незадекларованого товару – 4 мільйони 68 тисяч 405 гривень.

Крім того, на користь Волинської митниці з чоловіка стягнуть 5 тисяч 631 гривню за зберігання товарів та 454 гривні судового збору. 3,7 тонни речей конфіскували у власність держави.

Нагадаємо, «Сила правди» писала про організації, які фігурують у справах про порушення митних правил при ввезенні гуманітарної допомоги на Волині протягом 2016-2021 років. Міжнародний благодійний фонд «Сприяння розвитку медицини» зі столичною пропискою також потрапив до цього списку.