На Любомльщині приступають до створення добровольчих формувань

На Ковельщині  триває робота зі створення добровольчих формувань територіальних громад, які  згідно Закону України «Про основи національного спротиву», залучатимуться до територіальної оборони,  повідомляють на сайті Ковельської РДА.

Вчора, 8 лютого, начальник відділу цивільного захисту, взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи Ковельської районної державної адміністрації  Сергій Хомич спільно з офіцером групи планування військової частини А-7063 Анатолієм Власовим взяли участь в засіданні ініціативної групи Любомльської територіальної громади щодо утворення добровольчих формувань територіальної громади, яке відбулась під головуванням міського голови Романа Ющука.

Нагадаємо, що згідно із законом, добровольче формування територіальної громади – це воєнізований підрозділ, сформований на добровільній основі з громадян України, які проживають на території громади, та який призначений для участі у підготовці та виконанні завдань тероборони в межах своєї громади. Члени такого добровольчого формування не є військовослужбовцями, а саме формування не входить до складу Збройних Сил, зокрема частин Сил територіальної оборони.

Територіальна громада в межах території відповідальності може утворювати декілька добровольчих формувань з урахуванням наявних ресурсних та людських можливостей в порядку, визначеному Положенням  про добровольчі формування територіальних громад та Законом України «Про основи національного спротиву».

Найменування кожного окремого добровольчого формування утворюється з урахуванням найменування територіальної громади, на території якої воно утворюється, та кількості добровольчих формувань в межах однієї територіальної громади.

Нумерація добровольчого формування в межах однієї територіальної громади здійснюється порядковими номерами починаючи з 1 відповідно до черговості утворення таких добровольчих формувань. Найменування добровольчого формування подається в такому вигляді: «Добровольче формування (найменування територіальної громади) територіальної громади № (порядковий номер)».

Зокрема,  добровольче формування утворюється зборами ініціативної групи жителів територіальної громади у присутності командира військової частини Сил територіальної оборони Збройних Сил та уповноважених представників органу місцевого самоврядування відповідної територіальної громади.

Збори вважаються правоможними, якщо в них беруть участь не менш як п’ять осіб, а також командир військової частини Сил територіальної оборони Збройних Сил та представники органу місцевого самоврядування відповідної територіальної громади.

Членом добровольчого формування може бути громадянин України віком від 18 років, який проживає на території громади, де діє добровольче формування, пройшов медичний, професійний та психологічний відбір (перевірку) і уклав контракт добровольця територіальної оборони.

До складу добровольчого формування не зараховується особа, яка була раніше засуджена до позбавлення волі за скоєння тяжкого або особливо тяжкого злочину, крім реабілітованої, або має дві і більше судимостей за скоєння умисних злочинів.

Особа не може бути членом добровольчого формування у період проходження військової служби або служби у військовому резерві Збройних Сил чи інших утворених відповідно до закону військових формуваннях, служби в правоохоронних органах.

При цьому членство  у добровольчому формуванні не звільняє від обов’язку проходження строкової військової служби, військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, військової служби за призовом осіб офіцерського складу, військової служби за призовом осіб із числа резервістів в особливий період.

Члени добровольчих формувань під час виконання завдань територіальної оборони можуть застосовувати особисту мисливську зброю та набої до неї відповідно до Порядку застосування членами добровольчих формувань територіальних громад особистої мисливської зброї та набоїв до неї під час виконання завдань територіальної оборони, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2021 р. № 1448.