Польща знімає низку карантинних обмежень

Польща пом’якшує правила карантину у зв’язку зі зниженням кількості випадків зараження.
Міністр охорони здоров’я Польщі Адам Недзельський оголосив 9 лютого про скорочення періоду ізоляції для Covid-інфікованих, пише Gazeta.ua з посиланням на Reuters.
«Ми маємо справу з початком кінця пандемії. У лютому зниження кількості інфекцій має бути відносно великим. Якщо темпи зниження захворюваності залишаться незмінними, є реальна перспектива зняття обмежень у березні», – сказав він.
З 15 лютого період ізоляції для людей із коронавірусом скоротять до семи днів. А з 11 лютого від осіб, які не проживають з інфікованим, але контактували з ним, не вимагатимуть проходження самоізоляції.
Карантин для мандрівників без свідоцтва про вакцинацію також скоротять до тижня. Носіння масок в закритих приміщеннях стане рекомендацією, а не вимогою. Школярі повернуться до очних занять з 21 лютого.
Як повідомляли, Литва з 5 лютого призупинила використання Covid-паспортів. Паралельно в країні почали діяти обмеження.
Уряд Грузії також вирішив скасувати «зелені» паспорти для відвідування громадських місць. Таке рішення ухвалили через неефективність Covid-паспортів з огляду на швидке поширення штаму Omicron, легкий перебіг хвороби, а також міжнародний досвід.
Крім того, Словаччина скасувала перелік країн ризику, пов’язаний зі штамом коронавірусу «Омікрон», та особливі умови для осіб, які прибувають із країн ризику.