«УСЕ ЯК У 1941-МУ»: ДЕКАН ВОЛИНСЬКОГО ВИШУ ЗАКЛИКАВ БІЛОРУСЬКИХ КОЛЕГ НЕ ОБИРАТИ «ТЕМНИЙ БІК»

Декан юридичного факультету Волинського національного університету імені Лесі Українки Антон Демчук записав відеозвернення до громадян Білорусі, зокрема до студентів, аспірантів і викладачів тамтешніх вишів, пишуть Волинські новини.

«У нас – війна. Росія без попередження й без оголошення війни напала на Україну. Ми на лекціях розповідаємо студентам про міжнародне право, принципи демократії та гуманізму. Сьогодні всі ці принципи Росія зруйнувала.

Чому сьогодні я не на лекції? Чому не в аудиторії? Чому не в краватці та з неголеним обличчям? Тому що в нас уже шість днів триває війна. Це не якась військова операція, як ви могли чути, це воєнні дії, у ході яких гинуть не тільки військовослужбовці, а й мирні жителі, що найстрашніше – діти, 16 дітей, які не перебували на військових базах, не їздили на танках, не стріляли зі зброї.

Російські військові стріляють по домівках мирних жителів міст, знищують населення. Вони не звільняють нас, а окуповують. Ми не кликали їх, аби вони нас «рятували», – наголосив він.

Як пригадав, волинські науковці періодично зустрічалися з білоруськими колегами на різноманітних конференціях чи літніх школах, тож останні прекрасно знають, що тут немає ніяких бандерівців.

«Ваші сини, чоловіки можуть прийти до нас зі зброєю. Ми всі пишалися героями Брестської фортеці, їздили до вас на екскурсії, надихалися героїзмом воїнів Брестської фортеці. Тепер усе так само, як у 1941-му. Тільки ви можете вибрати темний бік», – зазначив Антон Демчук.

Декан закликав білорусів опам’ятатися, наголосив: якщо білоруські солдати зайдуть на українські землі, то кожен будинок, кожна вулиця, кожне місто стануть нашою Брестською фортецею.

«Не відпускайте своїх солдатів. Ми не дозволимо їм їздити нашими вулицями на танках. Ви знаєте, що таке партизанська війна. Жодна матір, жоден батько, жодна дитина вам цього ніколи не пробачать», – акцентував педагог.