Росія після провалу бліцкригу в Україні переходить до плану “Б”

Після того, як російські окупанти провалили бліцкриг в Україні, Кремль розпочав реалізацію так званого плану “Б”. Він передбачає захоплення південних та східних територій України, а також продовження обстрілу українських міст для вимушення влади піти на умови Москви.

Водночас Путін відкине свою первинну мету із захоплення Києва. Про це розповіли високопосадовці США, повідомляє видання The Wall Street Journal.

У США вбачають ознаки того, що Кремль переходить до нової стратегії для захоплення ключових територіальних цілей, водночас шукаючи важелі, щоб змусити український уряд погодитись на нейтралітет між Росією та Заходом. Високопоставлений американський чиновник заявив, що, судячи з наявних даних, тривалі понад три тижні виснажливих боїв, у ході яких Україна чинила запеклий опір російським силам, Путін вирішив скоригувати свою тактику. Так званий план “Б” у тому, щоб змусити Київ прийняти претензії Росії на південні та східні території України.

“Захопивши у 2014 році як Крим, так і райони Донбасу, Росія прагне забезпечити “сухопутний міст” між західною частиною Росії та Кримським півостровом, а також розширити російський контроль над Донбасом. Путін також продовжить свій військовий тиск, включаючи обстріл українських міст, розраховуючи, що це змусить Зеленського відмовитися від своїх надій на приєднання до Заходу та погодитись на нейтральний статус та інші вимоги Росії”, – пише WSJ.