Спротив ворогу триває

Тридцять четвертий день героїчного спротиву українського народу російському військовому вторгненню триває. Російський ворог продовжує вести повномасштабну збройну агресію проти України. Здійснює виведення окремих підрозділів з території Київської та Чернігівської областей, а також перегрупування на Слобожанський та Донецький райони, повідомляє Генштаб ЗСУ.

На волинському напрямку суттєвих змін у складі та позиції російських окупаційних сил не зафіксовано. Російський ворог не вів активних наступальних операцій на Полісся. Намагався обстрілювати підрозділи Збройних Сил України в районах населених пунктів Романівка, Горенко, Личанка, Петрушка, Шпитьки, Мощун, Нова Буда, Майданівка, Любовичі, Забуяння, Наливайківка. Проводиться перегрупування військ та їх часткове відведення на територію Республіки Білорусь.

На Сіверському напрямку ситуація залишається без змін. Російський ворог продовжує блокувати Чернігів, ведячи вогонь по цивільних та військових цілях. У напрямку Броварів намагаються втримати раніше зайняті позиції та не допустити подальшого наступу українських військ.

На Слобожанському напрямку російський ворог продовжив блокаду Харкова, вивів деякі підрозділи 1-ї танкової армії з Сумщини за межі України, продовжив перегрупувати війська з метою перекидання їх на інші напрямки. Посилив наступальні спроможності групи відокремлених підрозділів 20-ї ВС Західного військового округу в напрямку Слов’янська.

На напрямку Південного Бугу ворог вживає заходів щодо відновлення боєздатності та поповнення запасів. Намагається підготувати підрозділи до відновлення наступальних операцій.

В оперативних зонах Чорного моря та Азовського військово-морська група російського ворога продовжує виконувати завдання по моніторингу ситуації, розвідці та ізоляції району бойових дій.

На території РФ, в районі населеного пункту Богучар, російський ворог вживає заходів щодо виведення з довгострокового зберігання військової та спеціальної техніки. Більше 40 відсотків цього обладнання вийшло з ладу.

Російська федерація та її численні відомства в міжнародних організаціях заперечують перевезення та скупчення російськими військами великих об’ємів боєприпасів у безпосередній близькості від Чорноби Діяльність російських окупаційних військ у будь-який час може призвести до детонації боєприпасів, пошкодження Чорнобильського притулку та радіаційного забруднення території, де проживають сотні мільйонів європейців.

Наголошуємо, що, як і в більшості інших випадків, РФ та її агенти впливу поширюють дезінформацію. Використання Чорнобильської зони для транспортування та накопичення боєприпасів, а також розведення командних постів російських військ здійснюється навмисно, оскільки ЗСУ не можуть вести бойові дії при відчуженні зона. Ризик детонації російських боєприпасів великий і без бойових дій, через нехтування російськими окупантами заходами безпеки, а також широке використання старих та нестандартних боєприпасів. Такі інциденти відбуваються на складах та арсеналах РФ регулярно та в мирний час, про що добре відомо.

Ворог ослаблений, дезорієнтований, велика частина відрізана від логістики і продовжує нести втрати.

Давайте переможемо разом! Слава Україні!