Де на Любомльщині не можна ловити рибу і який штраф

31 травня на річках Волині та їх кореневих водах закінчилися обмеження, пов’язані з нерестовим періодом.

З цього дня на річках дозволено вилов риби з берега та човна вудками усіх видів із загальною кількістю гачків не більше п’яти на рибалку та спінінгом з блешнею, повідомляє Волинський рибоохоронний патруль.

Добова норма вилову становить 3 кг (або один трофей будь-якого розміру). Крім того, існують мінімально допустимі розміри риби, за яких її можна брати в улов: сом – 70 см, судак – 42 см, щука – 35 см, лящ – 32 см, короп – 25 см, лин – 20 см та інші.

Щодо підводного полювання, то воно дозволяється гарпунними рушницями (без застосування аквалангів) та за наявності посвідчення підводного мисливця.

Використання заборонених знарядь лову (сітки, ятері, павуки, екрани, драчі, ості та інші) є грубим порушенням правил рибальства (ч. 4 ст. 85 КУпАП) та передбачає штраф до 680 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих водних біоресурсів.

Крім штрафу, порушник також має сплатити збитки, нанесені рибному господарству за кожний незаконно виловлений хвіст, незалежно від розміру, відповідно до такс: карась сріблястий – 1581 грн, краснопірка – 1564 грн, лин – 1598 грн, лящ – 1649, сазан – 3706, головень – 1598 грн, плітка – 1564 грн, товстолоб – 3638 грн, сом – 5117 грн, судак – 3587 грн, окунь – 3162 грн, щука – 3468 грн та інші.

У рибпатрулі наголошують, що до 20 червня включно на Волині ще триватиме нерестова заборона на водосховищах, до 10 липня – на придаткових водах річок. Сюди відносяться непроточні при найнижчому рівні води: озера, протоки, гирла, копанки, ставки та інші водойми, в тому числі ті, які тимчасово заливаються водою в період весняної повені.

Волинський рибоохоронний патруль закликає громадян бути відповідальними та дотримуватися вимог чинного природоохоронного законодавства.