Цього року держлісгоспи області заготовили 1,1 млн куб. м деревини

Традиційно лісоматеріали реалізовувалися через аукціони. Споживачі – приватні підприємства – придбали 554,6 тис. м куб. На власних лісокомплексах держлісгоспи переробили 289,6 тис. куб. м. Значні об’єми цього року були спрямовані на потреби оборони. Про це повідомляє прес-служба ВОУЛМГ

З самого початку війни лісівники області першочергово забезпечують ресурсом Збройні сили. За рік на потреби військових та територіальних органів оборони спрямовано:

  • лісоматеріалів – 10,7 тис. куб. м
  • пиломатеріалів – 1,5 тис. куб. м
  • дров’яної деревини – 3,4 тис. куб. м

Загалом на суму – 24 млн. грн.

Всі рішення приймаються спільно з військовою адміністрацією, реалізовуються відповідно до запитів та потреб, які надходять. Наша область не лишилася осторонь проблем регіонів, понищених війною. Відповідно до програми Уряду, якою передбачено забезпечити твердим паливом мешканців постраждалих територій, волинські держлісгоспи відправили на Миколаївщину 13,4 тис. куб. м дров’яної деревини.

Лісосировину та дров’яний ресурс у необхідних об’ємах відправляли також у Харківську, Донецьку, Запорізьку, Дніпропетровську області. Загалом на 7,2 млн грн.

На Волині активно включилися у роботу, коли запрацював сайт ДроваЄ. Волинські держлісгоспи не лише одразу забезпечили для продажу необхідну кількість ресурсу, а й налагодили доставку дров за адресою. Через сайт ДроваЄ виконано 65 заявок споживачів. Традиційно продавали тверде паливом населенню та соціальним закладам і бюджетним установам. На ці потреби вже спрямовано 92,6 тис. куб м, що на 26,1 тис. куб м більше, ніж у 2021 році.

У держлісгоспах дбають, щоб постійно були необхідні запаси дров. Їх зараз є на складах 46,7 тис. куб. м, в тому числі 4,9 тис. куб. м дров колотих. Дефіциту немає.

Деревні ресурси у час війни мають особливо стратегічне значення для країни. Це стимулює шукати максимально дієві підходи до раціонального використання. У держлісгоспах всі відходи від лісопиляння перебиваються на тріску технологічну та паливну. Як і відходи від лісозаготівлі безпосередньо на ділянці. Загалом у держлісгоспах області виготовили та реалізували 18,6 тис. куб. м тріски та 57,6 тис. куб. м тирси.

Усі приміщення підприємств також обігріваються твердопаливними котлами. Це дає можливість економити енергетичні ресурси держави.

Незважаючи на складні умови та нестабільність на ринку деревини, не припинилася робота із будівництва лісових доріг. Які мають і виробниче, і соціальне значення. Також значно полегшують роботу військових та прикордонників.

За цей рік збудовано 56,5 км земляного полотна та 67,2 км облаштовано твердим покриттям

У належному стані підтримуються 700 км доріг, збудованих лісівниками Волині раніше.