За втручання прокуратури на Волині державі повернуто 6680 га земель

Органи прокуратури Волинської області упродовж 2022 року активно вживали заходи представницького характеру задля захисту інтересів держави в суді з питань земельних відносин. Судами задоволено 63 позови прокурорів у цій сфері на загальну суму 3,8 млрд грн, в тому числі щодо повернення 6680 га земель. Про це повідомляє обласна прокуратура.

Пріоритетним напрямком у минулому році став захист інтересів держави у сфері збереження земель лісового фонду. Суди задоволили 28 позовів прокурорів щодо повернення у державну власність 600 га лісових земель вартістю 1,7 млрд гривень. Також забезпечено захист інтересів держави щодо повернення земель сільськогосподарського призначення з користування недобросовісних орендарів та незаконно виділених  у приватну власність земельних ділянок загальною площею 406 га вартістю 405 мільйонів гривень.

Відповідачі добровільно на виконання вимог прокурора повернули 18,4 га земель сільськогосподарського призначення  вартістю 23 млн гривень.

Активно вживали прокурори заходи представницького характеру з метою стягнення до місцевих бюджетів безпідставно збережених коштів орендної плати за використання земельних ділянок без належно оформлених документів. Суди задоволили 15 таких позовів на суму 2,2 млн гривень. Робота прокуратури на напрямку захисту інтересів держави в сфері земельних відносин триває.